Dil Tutulmasına Ne iyi Gelir Okunacak Dua

Dil tutulması genellikle korku ve heyecan ile ani bir şekilde sağlıklı şekilde konuşma yetisinin kaybedilmesi durumudur.

Dil tutulması problemi bazı insanlarda sadece birkaç saniye sürerken bazı durumlarda birkaç dakika sürebilir. Bazı dil tutulması olaylarında ise problem kalıcı hale neden olabilir ama bundaki en önemli etken vücudun kendini kilitleme durumudur. Bu tip durumlarda mutlaka psikolojik destek almak şarttır.

Nedenleri ve sebepleri ne olursa olsun dil tutulmasına karşı bazı doğal ve bitkisel çözüm önerileri mevcuttur. Şimdi kısa kısa size bunlardan bahsetmek istiyorum.

Dil Tutulmasına Ne iyi Gelir? Dil tutulması durumunda karabaş otu, kekik, zencefil, çörek otu, havlıcan, birer kaşık alınıp bir demliğe konarak kaynatılır. Elde edilen karışım ile gargara yapılır.

Dilerseniz bu bitkileri ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Ayrıca gargara yerine bitkisel çay olarak da bu karışımı demleyerek tüketebilirsiniz.

Dil Tutulması için Okunacak Dua: Dili tutulan hasta bu duayı üzerinde taşır veya duanın yazıldığı kağıt suya atılır ve su içilirse dil tutulması sonlanır.

Euzubillahimineşşeytanirracim,  Bismillahirrahmanirrahim. Kâlu entakanallahullezi entaka külle şey’in vehüve halekaküm evvele merratin ve ileyhi türceun

DİL TUTULMASI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dil-tutulmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı dil tutulmasına ne iyi gelir için okunacak dua hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir nasıl geçer tedavi edilir iyi gelen bitkiler yiyecekler bitki çayı gargara dil tutulunca ne yapılır ne okunur ne yenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.