Deri ve Cilt Çatlaklarına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
827
Okunma

Bu yazımızda sizlere, farklı adlarla dillendirilen bir rahatsızlıktan bahsedeceğiz. Deri çatlağı, cilt çatlakları veya vücut çatlağı sizlere bahsettiğimiz bu sorun.

Cilt, deri ve vücut çatlaklarına ne iyi gelir, bu çatlaklara iyi gelen şeyler nelerdir hepsini sizleri fazla sıkmadan anlatmaya çalışacağım.

Deri ve Vücut Çatlaklarına Ne iyi Gelir? Deride, vücutta ve cilt üzerinde oluşan bütün çatlaklara engel olmak için sizlere ilk önce bazı önerilerimiz var. Bu önlemler ile çatlaklar oluşmadan önüne geçebilirsiniz.

– Kısa zamanda aşırı miktarda kilo alıp vermekten kaçının. Cilt, vücuttaki yağ miktarının artıp azalmasıyla birlikte aynı hızda esnemeyi başaramadığı için yıpranır ve çatlaklar oluşur.

– Cildin elastikiyetini kazanması ve koruması için çaba sarf edin. Bu amaçla yumuşatıcı yağlar, A, E ve F vitamini yönünden zengin çatlak giderici kozmetik ürünleri düzenli olarak kullanmayı alışkanlık haline getirin.

– Çok dar giysiler giymemeye özen gösterin. Bu tür giysiler kan dolaşımını güçleştirerek, cilde gereken oksijenin sağlanmasını engeller.

Deri ve Cilt Çatlaklarına iyi Gelen Şeyler: Vücutta oluşan çatlaklara iyi gelen yağlar, kremler, bitkiler, yiyecekler ve diğer şeyler hakkında kısa notlar aktaralım şimdi.

– Çatlak izlerini engelleme tedavisinde C vitamini de oldukça yararlı olabilir. C vitamini kolajen üretimini destekler ve bu da yeni izlerin ortaya çıkmasına engel olur.

Protein açısından zengin bir beslenme alışkanlığı kazanmalısınız.

– Bol bol su içmek cildinizin su kaybetmesini engelleyecektir.

– Yağ açısından zengin besinleri fazla tüketmeyin çünkü yağ karnınızda, bacaklarınızda, kalçalarda depolanır ve bu da çatlak izlerinin oluşumuna neden olur.

– Taze sebze ve meyve tüketimini arttırın çünkü meyve ve sebzeler cildinizin dokusunu ve esnekliğini iyileştirmede harikadır.

– Cildinizin esnekliğini devam ettirmek için hafif egzersizler yapmanız çok önemlidir.

Cilt ve Vücut Çatlaklarına Bitkisel Çözüm: Biz bitkisel çözüm önerileri olarak bitkisel yağları öneriyoruz. Vücut ve cilt çatlaklarına iyi gelen bitkisel yağlar şunlardır.

Zeytinyağı: Zeytinyağı cilt çatlakları ile beraber ciltte oluşan pek çok probleme karşı iyi gelen bitkisel yağlardan biridir. Yüksek oranda antioksidan içeren zeytinyağı ılık şekilde sorunlu bölgeye masaj yapılır. İşlem kan dolaşımını hızlandırarak çatlakların hafiflemesini sağlar. Zeytinyağı ayrıca su ve sirke ile homojen bir şekilde karıştırılarak gece kremi olarak da cilde uygulanabilir.
Kuşburnu Yağı: Cilde kolay nüfuz eden ve rahatça emilen bir bitkisel yağdır. İçeriğinde bulunan C vitamini ciltte renk değişimine yol açabilecek etkiye sahiptir. Cildi nemlendirici, yumuşatıcı etkileri vardır. Direkt olarak cilt çatlaklarına karşı cilde masaj yapılarak sürüldüğünde mükemmel sonuç verir. Tek başına ya da cilt için faydalı olan diğer bitkisel yağlar ile karıştırılarak da çatlaklara karşı kullanıldığında iyi gelen bir yağ türüdür.
Avokado Yağı: Avokado yağı da çatlaklar nedeniyle oluşan renk değişimlerine karşı iyi gelir. İçeriğinde cilde faydalı olan A, D ve E vitamini barındıran avokado yağı cildin esnekliğini arttırır ve pürüzsüz bir hal kazanmasını sağlar.
Kakao Yağı: Kakao yağı düzenli olarak çatlaklar için kullanıldığında çatlaklar üzerinde oldukça faydalı olur. Doğal bir nemlendirici olan kakao yağı, cildi besleyerek çatlakların belirginliğini azaltır. Birkaç ay boyunca günde 2 defa cilde uygulandığında olumlu etkileri gözle fark edilir boyutta olur.
DERİ, CİLT, VÜCUT ÇATLAKLARI HAKKINDA UZMANLARA SORU İLETMEK İÇİN YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA
deri-catlaklarina-ne-iyi-gelir
Bu yazı deri çatlaklarına ne iyi gelir bitkisel çözüm dövme krem cilt çatlaklarına iyi gelen yağlar kremler bitkiler hangi yağ iyi gelir doğal kesin bebe yağı badem yağı suna dumankaya ibrahim saraçoğlu için ilaç krem hangi doktora gidilmeli nasıl giderilir önlenir düzelir geçer gider gizlenir deri çatlaklarını önlemek giderme önleme cilt çatlaklarını yok etmek önlemek için boyama geçiren krem giderme konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.
Gelen aramalar: CİLT ÇATLAKLARINA HANGİ YAĞ İYİ GELRİ

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın