Defne Yaprağı Yağının Saça ve Cilde Faydaları Kullanımı

0
787
Okunma

Defne yağı defne ağacı tohumlarından sıkma yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Ege ve Akdeniz bölgesinde sabun ham maddesi olarak kullanılmaktadır.

Ülkemizde genelde defne yaprağı sabun yapımı ve bitkisel çay olarak kullanılır. Özellikle zayıflama çaylarında kullanılan defne yaprağı, yağ olarak kullanıldığında da içeriği sayesinde çok faydalı sonuçlar vermektedir. Fiyatı ve faydaları sayesinde sizde kullanmaktan zevk alacaksınız. Şahsen ben kullanmaya başlayan birisi olarak etkilerini kısa sürede gördüm.

Özellikle cildi gençleştirici ve dinlendirici bir etkisi var. Masaj yağı olarak kesinlikle kullanmanızı öneririm. Şimdi dilerseniz bu özel yağı sizlere biraz daha ayrıntılı tanıtalım.

İÇİNDEKİLER: Cinaol, eugenol, graniol ve pinenler.

KULLANIMI: 2 damla Defne Yaprağı Yağı; bir çay bardağı dinlendirilmiş su içine damlatılır günde 2-3 kez kullanılır. Haricen ise friksiyon yapılarak, cilde masaj yapılarak da romatizmaları giderir, vücut parazitlerini öldürücü olarak kullanılır.

UYARI: Aşırı doz düşüğe sebep olabilir bunun için hamileler defne yaprağı yağı kullanılmamalıdır.

Defne Yaprağı Yağının Faydaları
Baş ağrısı, nefes darlığı ve öksürük için kullanılır. Gargara şeklinde uygulandığında bademcik iltihabı ve grip türü hastalıkları kısa sürede iyileştirir. Soğuk algınlığında etkilidir. Gaz giderici, mikrop öldürücü ve terletici özelliği vardır. Kan şekerini dengeler. Mantarda ve adale ağrılarında faydalıdır. Kas gevşetici etkiye sahiptir. Saçın uzamasına yardımcı olur. Romatizma ağrılarını dindirir. Vücut parazitlerini öldürür. Göğüs yumuşatıcı etkisi mevcuttur.

DEFNE YAPRAĞI YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAdefne-yapragi-yagi-ne-ise-yarar

Bu yazı defne yaprağı yağının saça cilde faydaları faydası yan etkileri özellikleri zararları nasıl uygulanır yapılır elde edilir kullanılır ne işe yarar neye iyi gelir fiyatı nerelerde kullanılır yapımı üretimi fiyatı içeriği kokusu defne yağı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın