Dar Gelen Sıkan Ayakkabılar Nasıl Genişletilir

0
838
Okunma

Biz kadınların en büyük tutkularından birisi şüphe yok ki ayakkabı alışverişi ve dolabımızda çok sayıda hatta gereğinden çok çok daha fazla ayakkabımızın olmasıdır.

Ne kadar ayakkabımız olursa olsun, her çift ayakkabı bizim için farklı bir önem taşır. Bazı zamanlar farklı nedenlerle ayaklarda oluşan şişlikler sonucunda yanlış numaralarda ayakkabı alır veya kalitesiz ayakkabılar giyilmediği durumlarda daralır ve bu bizler için sıkıntılar oluşturur.

Şimdi sizlere dar ayakkabılar nasıl genişletilir ve sıkan ayakkabılar nasıl açılır mümkün olduğunca kısa şekilde anlatalım.

– Gazete kağıtlarını su ile veya sirkeyle ıslatıp sıkın, fazla suyunu alın. Islak gazete kağıtlarını buruşturup ayakkabının içine koyun, 1 gece bekletin. Ertesi gün gazeteleri çıkarıp, ayakkabıyı kurumaya bırakın. Ayakkabınız narin ve pahalı bir ayakkabıysa bu yöntem sizin için uygun değildir.

– Yulafları bir gece suda bekletin, ertesi gün suyu süzüp, ayakkabıları yulafla doldurun. 1-2 gün bekletin ve ayakkabılar giyilmeye hazır.

– Ayakkabınızın içine geceden patates koyup bekletin. Ertesi gün giyebilirsiniz. Patates derken haşlanmış patatesi kastettiğimizi unutmayın.

– Ayakkabınızı açmanın en kolay yollarından biri profesyonel yardım almaktır. Ayakkabılarınızı ayakkabıcıya götürün ve ayakkabıcı ayakkabınıza gerdirme işlemi uygulasın.

– Temiz bir poşete su doldurup ağzını sıkıca bağlayın. Su dolu poşeti ayakkabının içine yerleştirin. Ayakkabıları da buzdolabının dondurucu bölümüne koyup 1 gece bekletin. Ayakkabının içinde donan su ayakkabının açılmasını sağlayacaktır.

Bu yöntem burnu açık ayakkabılarda da oldukça etkili olacaktır. Boydan değil ama yanlarından sıkan, parmaklarınızı acıtan ayakkabılar dondurucuda bu şekilde bekletildiğinde kolay açılır ve en sık kullanılan yöntemlerden biridir.

– Dar gelen ayakkabının iç astarları ispirto ile ıslatın. Bir gün boyunca bu şekilde kalıp tüm derinin ispirtoyu çekmesi beklenir. İyice yumuşayan ayakkabınızı giydikten 4-5 saat sonra iyice ayağınızın şeklini alarak genişlediğini fark edeceksiniz.

– Sıcak havada ayakkabın genişlemesine yardımcı olacaktır. Yeni ayakkabıyı giymeden önce sıcak buhara tutun ya da saç kurutma makinesi ile sıcak hava uygulayın.

– Ayakkabılarınız ayağınızı sıkıyorsa, bir bardak saf alkolü ayakkabınızın içine dökün. İyice derisine yedirin ve giyin. Derisi ayağınıza göre açılacaktır.

DAHA FAZLA PÜF NOKTASI ÖĞRENMEK İÇİN YAZIYA YORUM YAPARAK SORU SORMANIZ YETERLİ OLACAKTIR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

sikan-ayakkabi-nasil-genisler

Bu yazı ayakkabı nasıl genişler genişletilir sıkan ayakkabı için ne yapmalı ne yapılabilir pratik çözümler nasıl gevşetilir genişler küçük dar ayakkabıyı açmak için sirke dar gelen ayakkabılar dar gelen ayakkabıyı genişletme sıkan ayakkabılara çare çözümler genişletmek konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın