Damar Tıkanıklığına Karşı Bitkisel Tedavi Çözüm

0
655
Okunma

Her zaman söylüyoruz sağlıksız beslenme neticesinde ne yazık ki vücudumuzda tedavisi çok zor olan tahribatlar oluşturuyoruz. İşte damar tıkanıklığı da yine beslenme bozukluğu sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Bu yazımızda sizlere damar tıkanıklığına karşı bitkisel tedavi sağlayan ve kesin çözüm sunacak bir kür tarifi vereceğiz. Daha sonra ise damar tıkanıklığına ne iyi gelir ve iyi gelen şeyler nelerdir bunları anlatmak istiyorum.

Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm: Damar tıkanıklığı için uygulanacak bitkisel kürü evde kolayca hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey kabukları soyulmuş iri bir diş sarımsak, 10- 12 demet taze yeşil maydanoz, iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu, yarım bardak klorsuz su.

Peki bu malzemeleri kullanarak damar tıkanıklığına karşı nasıl alternatif tedavi uygulayacaksınız? Malzemelerin hepsi bir kabın içinde iyice ezilir. Karışımın tamamı kahvaltıdan en az 20 dakika önce aç karnına içilir. Her defasında taze hazırlanır. Kahvaltıya kadar ihtiyaç duyulursa sadece su içilebilir. Uygulama şekli ise şu şekilde olmalıdır.

3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)

3 gün (maydanoz + limon +su)

3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)

3 gün ara verilir, tekrar

3 gün (sarımsak +maydanoz + limon +su)

3 gün (maydanoz + limon + su)

3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)

Şeklinde uygulanarak 21. günün sonunda bitkisel tedavi sonlandırılır.

Damar Tıkanıklığına Ne iyi Gelir? Damar tıkanıklığı için iyi gelen yiyecekler, bitkiler ve diğer şeyler şu şekilde sıralanabilir.

Lifli Gıdalar: Kepekli tahıl, fasulye, yulaf ezmesi tüketmek, bolca sebze ve meyve yemek yüksek lif içerdiklerinden damar tıkanıklığına yol açan kolesterol düzeyinin düşmesine yardımcı olacaktır.

Omega3: Somon, tuna balığı ve keten tohumu gibi omega 3 deposu gıdalar kan pıhtılaşmasını ve kolesterolün oksidasyonunu engellemek için sisteminize yardımcı olmaktadır. Ayrıca domatesin içinde bulunan likopen kolesterolün oksidasyonunu düzenlemektedir.

E Vitamini: Ay çekirdeği gibi E vitamini açısından zengin gıdalar damar duvarlarının iltihaplanmasını azaltacaktır.

Besinler: Doymuş yağ oranı yüksek yiyeceklerden kaçınmalısınız. Doymamış yağ oranı yüksek balık, badem, ceviz, fındık, zeytinyağı, kanola yağı, fıstık gibi doğal ürünlerden vücudunuzun yağ ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Uyarı: Eğer düşük tansiyon probleminiz varsa, bu kürü uygulamanızı kesinlikle önermiyoruz çünkü kür tansiyonunuzu daha da düşürebilir.

DAMAR TIKANIKLIĞI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

damar-tikanikligina-limon-sarimsak

Bu yazı damar tıkanıklığına iyi gelen şifalı bitkiler şeyler kür çaylar besinler otlar sirke gıdalar kaplıcalar yiyecekler bitkisel kürler ilaçlar sporlar çözüm limon sarımsak soğan suyu ne iyi gelir kesin doğal çare nedir hangi doktor bölüm bakar için soğan suyu kürü beslenme ne yapmalı kürler kullanılan ilaçlar hangi bölüme gidilir damar tıkanıklığı nasıl anlaşılır belli olur tedavi edilir geçer teşhis tespit edilir açılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın