Damar Sertliğine iyi Gelen Gıdalar Bitkisel Çözüm

2
1380
Okunma

Bu yazımızda özellikle belli bir yaşın üzerinde oldukça fazla insanı yakından ilgilendiren bir konu olan damar sertliği hakkında bilgiler vereceğiz. Dilerseniz önce damar sertliğinin ne olduğunu, daha sonra ise bitkisel tedavi yöntemlerini anlatalım.

Damar Sertliği Nedir: Herkes bilir ki damarlar vücudumuzda kan taşıma görevini yerine getirir. Farklı sebeplerden dolayı damarlar daralır veya genişler. Damar daraldıkça taşınan kan miktarı azalırken, damarlar genişledikçe taşınan kan miktarı çoğalır.

Beslenme alışkanlıkları damarların genişlemesi veya daralmadı açısından oldukça önemli hatta en önemli faktördür diyebiliriz. Nasıl ki ısınan bir metal genişler büzüşür, soğuyan bir metalde daralır ve sertleşirse, damarlarda daraldıkça sertleşmeye uğramaktadır. İşte beslenme etkisi sonucunda damarların daralarak daha az kan pompalaması damar sertleşmesi veyahut damar sertliği olarak adlandırılır ve mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Şimdi sizlere damar sertliğine karşı uygulanabilecek bitkisel çözümleri aktaracağız.

Damar Sertliğine Ne iyi Gelir: Şimdi damar sertliğine ne iyi gelir ya da damar sertliği nasıl geçer ve tedavi edilir bu konu üzerinde duralım isterseniz şimdi.

– Armut damarların içerisinde biriken maddeleri parçalayarak idrarla birlikte dışarı atmada çok etkin bir besin maddesi ve yiyecek olarak kullanılabilir.

– Ihlamur damar kireçlenmesi sonucu damarların tıkanması ve küçülmesine iyi gelmektedir.

– Kara turp damar sertliği için en ideal bitkisel çözümdür. Özellikle salata ile tüketilmesi durumunda damar sertliğini tamamen yok eder.

– Çavdar damar sertleşmesi sonucu oluşan dolaşım bozukluklarını yok etmek için ısrarla önerilir.

– Greyfurt günde 1 adet tüketilmesi durumunda bütün tıkalı damarları açabilecek şifaya sahiptir.

– Sarımsak, limon, domates, maydanoz damarlarda oluşan dolaşım bozukluğunu düzeltmeye faydalıdır.

Bu beslenme önerilerine ek olarak unutmamanız gereken; her zaman sinir ve stresten uzak bir yaşam ile düzenli uyku, hayat kalitenizin artmasına yardımcı olacaktır.

DAMAR SERTLİĞİ HAKKINDA UZMANLARIMIZA SORU SORMAK İSTERSENİZ YORUM YAPMANIZ YETERLİ OLACAKTIR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

damar-sertligine-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı damar sertliğine iyi gelen gıdalar 9 yöntem şifalı bitkiler meyveler ilaçlar besinler damar sertliğine ne iyi gelir hangi bölüm doktor bakar doğal kesin bitkisel çözüm çare nedir damar sertliği nasıl tedavi edilir giderilir önlenir teşhis tespit edilir iyileşir neden olur nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir damar sertliğini ne geçirir önler giderir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

2 YORUMLAR

  1. Ayak,bacak el ve.kollsrda üşüme,yanma ağrı ve uyuşma hatta sırt ile gögüzte ağrı ouyor. Kalp damarların birinde duvar bozukluğu yaygın plaklar mevcut nasıl kurtlabilirim.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın