Dalak Hastalıklarına Ne iyi Gelir iyi Gelen Bitkiler

0
1026
Okunma

Dalağımız, karnın sol tarafında kaburganın hemen altında ve midenin hemen üstüne yerleşmiştir. Yaklaşık bir yumruk büyüklüğünde olan organ, önemli bir lenfatik organdır ve savunma sisteminde önemli rol oynamaktadır.

Biz bu yazımızda dalak ve dalak hastalıkları için doğal ve bitkisel çözüm önerileri hakkında bilgi vermek istiyorum. Dalağa ne iyi gelir, dalak hastalıklarına iyi gelen yiyecekler ve bitkiler nelerdir bunları tanıyalım.

Dalak Hastalıklarına Ne iyi Gelir? Dalak hastalıkları için tüketilen bazı yiyecekler ve içecekler ile dalağın daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi size dalak sağlığı için bol miktarda tüketmemiz gereken besin maddelerini anlatalım.

Su: Yaklaşık olarak 8-10 bardak su içmek dalak sağlığını destekler. Dalağımız etkili bir şekilde fonksiyonunu yürütebilmesi için suya gereksinimi vardır. Yeterli su alınmaması durumunda dalak kendi kendini temizleyemez ve vücutta biriken toksinleri uzaklaştıramaz.

Çiğ Meyve ve Sebze: Çiğ meyve ve sebze tüketimi de dalağın iyi düzeyde çalışmasında katkıda bulunur. Elma, kiraz, yaban mersini, çilek, portakal, havuç, kereviz, biber, salatalık, yaprak marul ve brokoli gibi çiğ meyve ve sebzeler vitamin, mineral ve enzim bakımından zengindir ve dalağın fonksiyonlarını iyileştirir.

Zencefil: İster yemeklerinize isterse de zencefil çayı hazırlayarak dalak için bir iyilik yapabilirsiniz. Zencefilin yapısında bol miktarda yer alan “zingibain” enzimi vücutta protein sindirimine yardımcı olur, iltihabı azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve detoksifikasyon sürecine yardımcı olur.

Maitake Mantarı: Yemeklerinize Maitake mantarı ekleme, dalak sağlığını iyileştirebilir. Bu mantar türü beta-glukan açısından zengindir ve bu madde dalakta bulunan immun hücrelerini artırarak tümör gelişimini yavaşlatır yada küçültür, bazı kanser türlerine yakalanma riskini azaltır.

Dalak Hastalıklarına Bitkisel Çözüm: Dalak hastalıklarına iyi gelen bitkisel kürlere 3 örnek vermek istiyorum.

– 4-5 gram karabaş otu, 2,5 gram sinameki ile karıştırılarak kaynatılır. Çekirdeksiz kara üzüm ile veya hoşafı ile içilir.

– 1 bardak kaynar suya, 4 gram kuru gül konur. 10 dakika bekletilip, balla tatlandırılarak günde 2-3 bardak soğuk olarak içilir.

– 1 bardak suya, 10 gram kuşkonmaz kökü veya sapı konulur. 10 dakika kaynatılıp günde 3 bardak içilir.

DALAK HASTALIKLARI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dalak-hastaliklarina-ne-iyi-gelir

Bu yazı dalak hastalıklarına iyi gelen bitkiler ne iyi gelir hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir nasıl tedavi edilir geçer dalağa ne iyi gelir zararlı yiyecekler meyveler besinler için şifalı bitkiler nedir nelerdir doğal kesin bitkisel tedavi çözüm zararlı yiyecekler ilaç dua kramp girmesi dokunan konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın