Civanperçemi Çayının Faydaları ve Zararları Nedir

0
543
Okunma

Özellikle kadınlar için çok özel bir bitkisel çayın tanıtımı yapacağım sizlere. Konumuzda civan perçemi çayının yapılışını, faydalarını ve yararlarını anlatacağız.

Kadınların ne yazık ki her ay başlarına tatlı bir dert olan adet dönemleri bazı zamanlar çok sancılı geçer. İşte bu sancı dolu dönemde imdadınıza civan perçemi çayı yetişiyor.

Civanperçemi Çayı Nasıl Hazırlanır? Civanperçemi çayını taze bitkiyle, kurutulmuş halde, bitki kabuğu veya tohumlarıyla hazırlayabilirsiniz.

Taze civan perçemi kullanacaksanız bir bardak çay için çeyrek bardak, kuru civanperçemi için 2 çay kaşığı, kabuk ya da tohum için 2 çay kaşığı tohum 1 çay kaşığı kabuk kullanabilirsiniz. Bu ölçüler 1 bardaklık çay için geçerli. Suyu kaynattıktan sonra içerisine dilediğiniz formda, belirtilen ölçülerde civan perçemi atarak 5 dakika demleyip içebilirsiniz.

Civanperçemi Çayının Faydaları: Özellikle kadınlar için çok faydalı olan civan perçemi çayı; Terlemeyi arttırarak ateş ve soğuk algınlığına iyi gelir, İştahı arttırır, Mide kramplarına iyi gelir, Gazı alır, Gastrit belirtilerini hafifletir, Karaciğer rahatsızlıklarında kullanılır, İltihabı hafifletici özelliği vardır, Adet dönemi ağrılarını hafifletir, İdrar söktürücüdür, Sakinleştiricidir, Uykusuzluğa karşı iyi gelir.

Civanperçemi Çayının Yan Etkileri: Aster ailesinden bitkilere karşı alerjiniz varsa civan perçemine karşı alerjiniz olma olasılığı oldukça yüksek. Civanperçemi cildinizi güneş ışınlarına daha duyarlı hale getirebilir bu nedenle hassas bir cildiniz varsa özellikle yaz aylarında kullanmanız tavsiye edilmez. Düşük riskini arttıracağı için hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Emziren anneler için henüz bir araştırma bulunmamakla birlikte içmemeniz daha iyi olacaktır.

CİVANPERÇEMİ ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

civan-percemi-cayi-nasil-hazirlanir

Bu yazı civan perçemi çayının faydaları tadı yan etkileri zararları hazırlanışı ne işe yarar adet söktürücü nasıl hazırlanır içilir neye iyi gelir nerede satılır ne kadar ne zaman içilmeli içilir fiyatı kullanımı nasıldır nasıl yapılır içilir regl kaç günde adet söktürür ile hamile kalanlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın