Cilt Kuruluğuna iyi Gelen Şeyler Yağlar Sabunlar

0
647
Okunma

Özellikle kış aylarında hem erkek hem de kadınların ortak olarak uğraşmak zorunda kaldıkları bir konudan bahsetmek istiyorum bugün sizlere.

Konumuz bugün cilt kuruluğu. Bu yazımızda sizlere cilt kuruluğu neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir ve cilt kuruluğundan korunmak için pratik öneriler hakkında size bilgi vereceğim.

Cilt kuruluğunu önlemek için neler yapmalı?
– Soğukta eldiven takın: Özellikle sonbahar ve kış aylarında, düşük nem oranına bağlı olarak deri kuruluğu daha sık görülür.

– Kısa duş alın: Banyo ve duş süresi kısa tutulmalı ve duştan çıktıktan sonra cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

– Yağlı sabun kullanın: Sabunlar deriyi kuruttuğundan, pH’ı 5.5 olan sabunsuz temizleyiciler veya yağ ve gliserin oranı yüksek sabunlar kullanılmalıdır.

– Kimyasallardan korunun: Deterjan, aseton ve kimyasallarla sık temastan kaçının.

– Çok dar giyinmeyin: Çok dar giysiler, sürtünmeye bağlı olarak deride kuruluk ve hassasiyete neden olabileceğinden, kıyafet seçimine dikkat edilmelidir.

– Ofisi nemlendirin: Özellikle ofis ortamında çalışanlar, klimanın neden olduğu düşük neme bağlı cilt kuruluğundan şikayet edebilirler. Odanın nem oranının düşük olmamasına dikkat edilmelidir.

Cildin kurumaması için nasıl beslenmeli?
Cilt kuruluğunu engellemek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bol su tüketimidir. Sadece suyla değil, bitki çayları ya da meyve sularıyla da gerekli sıvı ihtiyacı karşılanabilir. Özellikle bol meyve ve sebze tüketimi, cilt sağlığı için gereklidir.

Ayrıca dilerseniz cilt kuruluğunu geçirmek için doğal kür uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: 8 damla elma sirkesi ve yarım çay bardağı saf zeytin yağı (Badem yağı da kullanılabilir.)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay olan cilt kurumasına bitkisel kür şöyle yapılmaktadır. Sirke ve zeytin yağı iyice karıştırılır ve haftada 4-5 kez geceleri yatmadan önce cilde sürülür. Bir ay boyunca uygulayacağınız bu kür cildinizin ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlayacaktır. Bir ay sonra cildinizdeki değişime inanın çok şaşıracaksınız.

CİLT KURULUĞU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

cilt-kuruluguna-iyi-gelen-bitkisel-yaglar

Bu yazı cilt kuruluğuna iyi gelen bitkiler yağlar şeyler sabunlar vitaminler besinler maskeler kaplıcalar meyveler vazelin ne iyi gelir en iyi krem doğal kesin bitkisel çözüm çare hangi doktor bölüm bakar nasıl geçer anlaşılır önlenir giderilir için nemlendirici zeytin yağı doğal yöntemler pratik öneriler ne yapılır cilt kuruluğunu önlemek için ne yapmalı gidermenin yolları gideren giderici gidermek konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın