Çıbana Hangi Bölüm Bakar Bitkisel Çözüm

0
1694
Okunma

Bazı rahatsızlıklar vardır ki ortaya çıktığı bölgelerden dolayı bizleri oldukça zor durumda bırakır ve yaşam şartlarımız üzerinde değişikliklere neden olurlar. İşte çıban hastalığı da bu tip bir rahatsızlıktır.

Dilerseniz ilk önce çıban nedir bunu aktaralım. Unutmayın ki insan vücudu ve derisi bazı bakterilere karşı bağışıklık kazanmasına rağmen, bazı bakterilere karşı bağışıklığı olmadığı için özellikle düşük bünyeli şeklinde tabir ettiğimiz hassas vücut tiplerinde deri üzerinde oluşarak ortaya çıkan iltihap birikintilerine çıban diyoruz.

Şimdi konumuza tekrar dönelim ve çıbana bitkisel çözümler ile iyi gelen bitkileri sizlere aktaralım.

Çıbana Ne iyi Gelir? Sizlere vereceğimiz bu bitkisel tedavi yöntemlerini gönül rahatlığı ile çıban tedavisinde kullanabilirsiniz. Kısaca belirtmek gerekirse çıbana iyi gelen şeyler, kremler, bitkiler ve ilaçlar hakkında kısa bir derleme oldu.

– Kara boynuz otunun tohumlarını toz haline getirin. Bu tozu su ile karıştırarak harç kıvamına getirin ve çıbanın üzerine sarın. Geceyi bu şekilde geçirdikten sonra sabah temizleyin.

– Keten tohumunu uygun miktarda balla karıştırarak elde edilen lapa yine yukarıda verilen şekilde kullanılabilir.

– Kudret narı bitkisinin yağından her gün 2 kez çıbanların üstüne sürebilirsiniz.

– Siyah kuru üzüm, sığırın iç yağıyla karıştırılarak merhem haline getirilir ve ciltteki yaraların üstüne sürülürse iltihabı dışarı akıtarak çıbanı iyileştirir.

– Marul yapraklarını ezerek lapa haline getirin ve çıbanların üstüne koyarak sarın.

– Semizotu iyice doğranarak lapa haline getirilir ve çıbanların üstüne sarılır.

– Ardıç ağacının dalları ezilip kaynatıldıktan sonra elde edilen suyla çıbanların üstüne kompres yapılır.

– Çıbana lokum sarma uygulaması da halk arasında oldukça yaygındır.

Unutmayalım ki bu bitkisel çözümlerin tamamı denenmiş ve başarıya ulaşmış tekniklerdir. Eğer ki herhangi bir bitkisel uygulamayı aralıksız şekilde 3 gün uygulamanıza rağmen çıban konusunda en ufak bir ilerleme olmamışsa, bir diğer yönteme geçebilirsiniz. Unutmayın ki her vücut farklı türde bakteriler yüzünden çıban çıkarır. Size en uygun tedavi yöntemini deneyerek bulmalısınız.

Çıbana iyi Gelen Krem ve Merhem: Sizlere ilaç olarak tek tavsiyemiz var. Zira oldukça etkili antibiyotik bir krem. Halk arasında KARA MERHEM olarak bilinen İhtiyol Pomad‘ın içeriğinde genelikle %80 Vazelin, %10 İhtiyol, %10 Lanolin bulunmaktadır.

Ayrıca bazı arkadaşlarımız mesaj atarak çıban konusunda okunacak dua sormuşlar. Ben sizlere peygamber efendimizin sivilce için okuduğu rivayet edilen bir çıban duasını yazmak istiyorum.

Çıban Duası: “Allâhümme musağğıre’i-kebîri ve mükebbire’s-sağîri. Sağğir mâ bî.” Anlamı ise (Ey büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bende olanı kü­çült)

ÇIBAN HAKKINDA SORULARINIZI UZMANLARA İLETMEK İÇİN YAZIYA YORUM YAZMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

cibana-hangi-bolum-bakar

Bu yazı çıbana iyi gelen ilaç kremler lokum bitkiler merhem şeyler antibiyotik okunacak dualar nedir çıbana ne iyi gelir hangi bölüm doktor bakar cerrahi müdahale doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi nedir çıban nasıl geçer tedavi edilir yok olur edilir kurutulur sıkılır patlatılır iyileştirilir temizlenir çıban için antibiyotik krem merhem ne yapılır ilaç lokum soğan sarımsak konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: çıban tedavisi lokum, Cıbana ne ıyı gelır, çıban patlatma bitkisel, lokum cibana iyi gelirmi, çibana lokum koymak, çıban lokum tedavisi, lokum iltihaba iyi gelir mi

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın