Ceviz Yağının Saça Cilde Faydaları Yan Etkileri

0
643
Okunma

Ceviz bitkisinden elde edilen ceviz yağı birçok rahatsızlık ve sorun için kullanılan oldukça şifalı bir yağ türüdür. Özellikle Kırşehir Kaman cevizinden elde edilen ceviz yağı hem fiyat hem de fayda açısından diğer ceviz yağlarına oranla daha çok fayda sağlamaktadır.

Bu yazımızda sizlere önce güzellik ve estetik için ceviz yağı kullanımını, daha sonra ise bitkisel kür ve sağlık anlamında ceviz yağı kullanımını ve uygulanmasını anlatmaya çalışacağım.

CEVİZ YAĞININ ESTETİK AMAÇLI KULLANIMI
Ceviz yağı içerdiği doğal yağlar nedeni ile özellikle yaşlanma etkilerinin görüldüğü ciltlerde kırışıklıkları giderici, özellikle hassas bölge olan göz çevresinde ve dudak etrafında kullanılabildiği gibi yüz bakım ürünlerinde göz kremi ve dudak koruyucularında %10 %15 oranında kullanılan etkin yağlardan bir tanesidir.

Ceviz yağının cildimiz üzerindeki olumlu etkilerinin yanı sıra saçlarımızın üzerinde de besleyici özelliği vardır.Ceviz yağı ile yapılan kürler ile saçlar parlaklık kazanır, canlılığa kavuşur. Ceviz yağını cildinize uyguladığınız zaman cilt tarafından çabucak emilmektedir. Bu nedenle ciltte yağlanmaya neden olabileceğinden haftada iki defa uygulanması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

CEVİZ YAĞININ BİLİNEN BAZI FAYDALARI
– Kalp damar hastalıklarından korur.
– LDL Kolesterol ve Trigliserit seviyesini düşürür.
Yüksek tansiyonu düşürür.
– Romatizma hastalıklarını önler.
– Sinir sistemini güçlendirir.

– Hafızayı güçlendirir.
Kan şekerini dengeler.
– Konsantrasyon bozukluğuna karşı iyi gelir.
– Yaşlanmaya bağlı dikkat dağınıklığına karşı iyi gelir.
– Haricen kullanılarak yaraların çabuk iyileşmesini sağlar.

– Egzama ve sedef hastalıklarında kullanılır.
Nasırlarda kompres olarak kullanılır.
– Solunum yolu hastalıklarında olumlu etki yapar.
– Ruhsal bozukluklara karşı iyi gelir.
– Öksürüğü giderir.

CEVİZ YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAceviz-yagi-nerelerde-kullanilir

Bu yazı ceviz yağının cilde saça yararları faydası özellikleri faydaları yan etkileri fiyatı siğile nasıl yapılır çıkarılır elde edilir çıkar ne için kullanılır zayıflatır kullanılır elde edilir uygulanır sürülür nerede satılır ne kadar neye faydalıdır ne işe yarar neye iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın