Çarpıntıya Ne iyi Gelir Kesin Çözüm Nedir

0
907
Okunma

Vücudumuz bazı durumlarda çarpıntı adı verilen kalbin hızlı atması veya tansiyona bağlı nefes ve kalp problemleri yaşadığı zaman biz buna genel olarak çarpıntı ifadesini kullanırız.

Bu yazımızda sizlere çarpıntıya ne iyi gelir, nasıl geçer ve çarpıntıya iyi gelen şeyler ile bitkileri kısa kısa anlatmak istiyorum.

Çarpıntıya Ne iyi Gelir? İlk önce çarpıntıya iyi gelen şeyler hakkında bahsetmek istiyorum. Bu uygulamalar ile çarpıntının şiddetini azaltabilirsiniz.

Valsalva Manevrası: Eski bir teknik olan valsalva manevrası, hızlı kalp atışlarının normale dönmesine yardımcı olmaktadır. Bu fiziksel teknik kafatası sinirini uyarmaktadır. Bu da, kalp atışlarının yavaşlamasına ve normale dönmesine yardımcı olmaktadır. İlk olarak, burun sıkılır ve ağız kapatılır. Daha sonra ise bu şekilde zorla nefes almaya çalışılır. Bu yöntem kalp atışını canlandırmakta ve sonra da yavaşlatmaktadır.

Öksürmek: Birkaç dakika boyunca şiddetli şekilde öksürmek, çarpıntının ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Böylece öksürme, göğüs üzerinde baskı kurarak, kalp atışlarının normal ritmine dönmesine yardımcı olmaktadır.

Nefes Alma: Derin nefes alma, çarpıntıya iyi gelen en iyi yöntemlerden biridir. Bu teknik, panik atak gibi durumlarda yaşanan sıkıntıların giderilmesine yardımcı olduğu gibi, kalp atışlarının normale dönmesine de yardımcı olmaktadır.

Çarpıntıya iyi Gelen Besinler: Çarpıntı için iyi gelen yiyecekleri ve içecekleri kısaca anlatalım.

Pekmez: Şeker pekmezi, çarpıntıyı kontrol etmek için basit bir çözümdür. Potasyum, demir, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin olan şeker pekmezi, eksikliğinde çarpıntıya neden olan bu minerallerin kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Su: Sıvı alımı azaldığında kalp, daha hızlı şekilde atmaya meyilli hale gelmektedir. Bundan dolayı, çarpıntı yaşandığında bir bardak soğuk su içmek faydalı olacaktır. Böylece, stres, endişe ve baş dönmesi gibi sorunlar da indirgenmektedir.

Magnezyum: Vücutta magnezyum eksikliği oluştuğunda kalp çarpıntısı meydana gelmektedir. Bu mineral, vücuttaki kalp ve sinir sisteminin düzgün işleyişini sağlamasının yanı sıra, daha iyi kan dolaşımını da sağlamaktadır. Bu sebeple magnezyum içeren yiyecekler tüketmek çarpıntıya iyi gelecektir.

Çarpıntıya iyi Gelen Bitkiler: Çarpıntıya iyi gelen bitkileri şu şekilde sıralayabiliriz.

Tarçın: Tarçın, manganez ve potasyum gibi kalp için faydalı olan minerallerin yanı sıra birçok kimyasal ve besleyici bileşenler içermektedir.

Kedi Otu: Panik atak ya da anksiyete nedeni ile yaşanan kalp çarpıntılarını gidermek için iyi bir şifa kaynağı olan kedi otu, bitki uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Rahatlatma etkisi olan kedi otu, vücudu sakinleştirerek kalbin normal ritmine dönmesine yardımcı olmaktadır.

Alıç: Alıç, çarpıntı tedavisinde etkili olan bir diğer bitkisel şifa kaynağıdır. Alıç, kalbe ulaşan kan akışını geliştirmeye yardımcı olur ve kalp kası kasılmalarını artırarak, kalp atışlarının kararlı şekilde olmasını sağlar.

Melisa Otu: Melisa otu, çarpıntıya iyi gelen muhteşem otlardan biridir. Tonik etkisi sayesinde melisa otu, kalp ve dolaşım sistemini canlandırmaktadır.

Çarpıntıya Bitkisel Çözüm: Biberiye Yağı, 1 kahve fincanı suya 8-10 damla kadar damlatılarak içilir veya Nane Yağı, 1 kahve fincanı suyun içine 10 damla kadar damlatılarak içilir.

ÇARPINTI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAZMALISINIZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

carpintiya-ne-iyi-gelir

Bu yazı çarpıntıya iyi gelen çaylar şeyler gıdalar bitkiler ne iyi gelir bitkisel doğal kesin tedavi çözüm nedir için okunacak dua ilaç kür beloc esma dideral ne yapılır nefes egzersizleri nasıl giderilir düşürülür geçer önlenir yaklaşım ekşi limon suyu tarçın aspirin çarpıntıyı ne geçirir geçirmenin yolları ne azaltır önlemek için ne yapılmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın