Burun Tıkanmasına Ne iyi Gelir Ne Yapılır

1
604
Okunma

Özellikle grip olduğumuz zaman oluşan burun tıkanıklığı bütün bir gece boyunca uykuyu size haram edebilir. Bazen farklı hastalıklardan dolayı da bu illet sorun ile karşı karşıya kalmanız mümkün.

Bu yazımızda sizlere burun tıkanıklığına iyi gelen şeyleri ve burun tıkanıklığını açan ve gideren uygulamaları anlatmak istiyoruz.

Burun Tıkanıklığına Ne iyi Gelir? Şimdi sırasıyla burun tıkanmasına ne iyi gelir bunlardan sizlere kısa kısa bu konulardan bahsedelim. Emin olun bütün çözümler çok kısa sürede burun tıkanması problemini yok edecektir. Üstelik bu doğal yöntemleri evde kolayca deneyebilirsiniz.

Tuzlu Su: Burun tıkanmasına karşı en sık şekilde kullanılan yöntemlerden başında gelir. 1 bardak suya, 1 çay kaşığı tuz (ya da karbonat) karıştırılır ve tamamı eritildikten sonra bu karışım buruna çekilerek tedavi uygulanır.

Nemli Oda: Nemli bir oda ortamında burun tıkanıklığı yüksek oranda azalacaktır. Bu nedenden dolayı uyuduğunuz odayı nemli bir durumda tutmanız tavsiye edilir. Oda nasıl nemli hale getirilir derseniz; kış aylarında kalorifer peteğinin üstüne bir bardak su, yaz aylarında ise nemli bir elbisenin odada bulundurulması odanın nem ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır.

Kokulu ve Baharatlı Yiyecekler: Baharatlı yemekler ya da özellikle nane sakızı gibi keskin kokulu yiyecekler burun tıkanıklığını gidermek için kullanılır. Ayrıca hastalık dönemlerinde mentollü mendiller kullanmakta burun tıkanmasına çok iyi gelecektir.

Buhar: Kaynar suya bir miktar doğal mentol veya okaliptüs gibi nefes açan bitkiler karıştırarak buharı içinize çekin. Eğer böyle bir şansınız yok ise limonlu bir çay fincanını burnunuzu yaklaştırarak buharı içinize çekin. Emin olun tıkanmanın azaldığını daha ilk nefeste hissedebilirsiniz.

Yüze Havlu Koymak: Yüzünüze ısıtılmış hafif nemli bir havlu koyarak 3-5 dakika bekleyin. Aynı işlemi sıcak hava üfleyen saç kurutma makinesini burnunuza doğrultarak da uygulamanız mümkündür.

Tıkalı Olan Deliğin Tersine Yatma: Yatakta uyumaya çalışırken tıkalı olan burnu açmak isterseniz tıkalı burunun ters yönüne dönerek uyumaya çalışın. Sağ burun deliğiniz tıkalıysa sol tarafınıza, sol burun deliğiniz tıkalıysa sağ tarafa dönerek uyumaya çalışmak burun tıkanıklığı için faydalı olacaktır.

Bu uygulamaların dışında sıcak bir duş, bol miktarda c vitamini, yeteri kadar su içmek burun tıkanıklığına karşı oldukça faydalı olacak diğer yöntemler arasında gösterilir.

BURUN TIKANIKLIĞI KONUSUNDA YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

burun-tikanmasina-cozum

Bu yazı burun tıkanmasına iyi gelen şeyler burun tıkanıklığına sprey masaj çaylar yöntemler otlar dua damla ne iyi gelir 25 saniyede çözüm doğal kesin bitkisel evde tedavisi çare son doğal yöntemler bebek çocuk nasıl geçer açılır gider giderilir giderilebilir burun tıkanıklığını ne açar açma ne giderir açan ilaç nasıl açabilirim giderme ne önler açma yolları için vicks karbonatlı su okunacak dua soğan buhar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. burun tıkanıklığına ve burun tıkanması sonucu nefes problemlerine iyi gelen bitkilerin hepsini denedim ama sorun sanırım benim kemik yapımda

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın