Burun Kuruluğuna Ne iyi Gelir Bitkisel Çözümler

2
970
Okunma

Bu yazımda sizlere burun kuruluğu hakkında bilgiler vermek istiyorum. Burun kuruluğu derken sakın burun yüzeyini düşünmeyin. Burun kuruluğu, burun deliklerinin içinde oluşan kuruluk hissidir.

Eminim ki bu yazıyı bir şekilde bulanlar bana çok minnettar kalacak. Şans eseri fark edenler ise böyle bir rahatsızlığın ne olduğunu bile kavrayamayacak. Hatta bu tarz bir sağlık problemi olduğunu bile ilk defa duyacaklar.

Gerçekten de bazı rahatsızlıklar vardır ki sadece başına gelenler ne anlam ifade ettiğini bilebilir. İşte bir şekilde bu yazımıza bulanlar burun kuruluğunun ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu bildiği için bir çırpıda bu yazıyı okuyabilirler.

Burun Kuruluğunun Nedenleri: Aslına bakarsanız burun kuruluğunun iki tür sebebi vardır. Birincisi genelde sıcak yaz aylarında görülen ve vücudun susuz kalmasından dolayı, burun içinin nemini kaybetmesi ve kuruması, diğer sebep ise burun içerisinde ya da farklı rahatsızlıklardan dolayı ortaya çıkan enfeksiyon ve iltihaptır.

Size önerim eğer ikinci sebepten dolayı burun kuruması ve kuruluğu yaşıyorsanız doktorunuzun tavsiye edeceği antibiyotikleri kullanarak sorunu kökten çözmeniz. Eğer tamamen ilk sebeple alakalı burun kuruluğu probleminiz var ise o zaman sizler için faydalı olacak doğal çözüm yollarımız mevcut.

Burun Kuruluğuna Ne iyi Gelir: Burun kuruluğu nasıl geçer veya önlenir sorusuna cevap arayan arkadaşlar bu önerilerimizi dikkate alsınlar bence.

– Özellikle yaz aylarında yeteri kadar sıvı tüketin.

– Bulunduğunuz ortamın nemli olmasına dikkat edin.

– Klimayı çok çalıştırmayın ya da nemli soğutucuları tercih edin.

– Yağlı kremler veya nefes açıcıları kattığınız sıcak suyun buharını burnunuza çekin.

– Kış aylarında odanızı havalandırın ki kaloriferin kuru etkisinden kurtulun.

– Doktorunuzun tavsiye edeceği burun nemlendirici veya nefes açıcı spreyleri özenle kullanın.

– Gün içerisinde kuruluk hissettiğinizde burnunuza su çekerek sirkülasyon yaratın.

Burun Kuruluğuna Bitkisel Çözüm: Biz burun kuruluğu için sizlere susam yağı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Burun kuruluğunun yarattığı kaşıntı ve ağrıyı hafifletmek için susam yağı gayet iyi sonuçlar verir. Susam yağı acı ve tahrişi hafifletirken burun kanallarının rahatlamasına yardımcı olur. Susam yağını bir kulak çöpü yardımı ile burun deliğinin içine sürün. Nefes alıp verdikçe oluşan rahatlamayı hissedeceksiniz.

BURUN KURULUĞU VE BURUN HASTALIKLARI HAKKINDA SORULARINIZI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

burun-kuruluguna-tuzlu-su

Bu yazı burun kuruluğuna iyi gelen bitkiler yağlar ne iyi gelir karşı tuzlu su krem ilaçlar susam yağı ne yapılmalı doğal bitkisel kesin çözüm tedavisi nedir burun kuruluğu nasıl geçer tedavi edilir giderilir önlenir olur tıkanıklığı sebepleri nedenleri geniz akıntısı belirtileri kuruması burun kuruluğunu ne geçirir giderir yok eder konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: burun kuruluguna ne iyi gelir, burun kuruluğu nasıl geçer, geniz kuruluğu nasıl geçer, geniz kuruluğuna ne iyi gelir, burun kuruluğu için şifali bitkiler, burun içi kuruluğuna ne iyi gelir, geniz kurumasına ne iyi gelir, burun kurumasina ne iyi gelir

2 YORUMLAR

  1. Burun kuruluğunun en iyi ilacı sümkürmemek çünkü burundak sümükler burun için faydalı.Fazla sıvı tüketmek ve ara sıra Arko yağlı kremi burnun için az miktarda sürmek. Yıllarca çektiğim sıkıntıyı bu şekilde rahatladım

  2. slm ben kyazim tam 1 yil oldu burnum kuruyor ve tikaniyor doktoruma gittim doktorum bana ilac yazdi ama malesev iyi gelmedi artik psikolojim bozuldu bana yardim edin

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın