Burun Kanamasına Ne iyi Gelir Ne Yapılır

0
688
Okunma

Bazen farklı hastalıklar neticesinde, bazen ise yüze veya buruna gelen ani darbelerden dolayı burun kanaması oluşur.

Uzun sürmesi halinde kan kaybının neticesinde farklı sonuçlar doğuran bu rahatsızlık bir an önce tedavi edilmelidir. Biz bu yazımızda sizlere burun kanamasına iyi gelen alternatif tedavi yöntemlerini ve doğal çözümleri anlatacağız.

Burun Kanamasına Ne iyi Gelir? İşte kısa sürede burun kanamasını durduran bitkisel tedavi yöntemleri. Hepsi birbirinden etkili ve denenmiş yöntemlerdir.

Kantaron çiçeği kaynar su içerisine atılarak bir müddet dinlendirilir. Daha sonra süzülerek suyu soğutulduktan sonra saat başı 3-4 damla olmak üzere buruna damlatılırsa burun kanaması tedavi edilebilir.

– Haşhaş tohumu iyice ezilerek elde edilen posaya soğan suyu ve zambak yağı ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırılır. Hazırlanan bu karışım buruna sürülerek burun kanaması tedavisi yapılabilir.

– Çoban çantası otunun yaprakları kaynar su içerisine atılarak 10 dakika kadar bekletilir. Daha sonra süzülerek elde edilen sıvı saat başı buruna 3-5 damla damlatılarak burun kanaması önlenir.

– Salkım söğüt yaprakları su içerisine atılarak 1 saat süreyle haşlanır. Daha sonra süzülerek elde edilen sıvı soğutulur ve ardından saat başı 3-4 damla olmak üzere buruna damlatılarak burun kanaması tedavisi uygulanabilir.

Burun Kanamasına İlk Yardım: İlk önce sakin olunması gerekir. Çocuğunuzun başını hafif öne eğerek iki parmağınızla iki burun kanadına bastırın. Üç dakika bekledikten sonra çocuğunuzun burnunu soğuk suyla ve sümkürerek temizleyin. Tekrar iki parmağınızla burun kanatlarına bastırarak tutun. Eğer kanama devam ediyorsa mutlaka doktorunuza başvurun.

BURUN KANAMASI KONUSUNDA UZMANLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

burun-kanamasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı burun kanamasına iyi gelen şeyler yiyecekler bitkiler doğru müdahale yaklaşım sigara tampon ne iyi gelir neden olan hastalıklar hangi bölüme gidilir hangi doktor bakar doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde çare burun kanaması için jel ilaç ne yapılır merhem dua krem ilk yardım nasıl olur tedavi edilir diner engellenir durdurulur neden durmaz ne yapılmalı ne durdurur hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: Burun Maskesi mail

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın