Burun Akıntısına Ne iyi Gelir Anında Doğal Çözüm

1
950
Okunma

Özellikle kış aylarında hemen hemen herkesin başına gelen bir rahatsızlıktan bahsetmek istiyorum bugün sizlere. Konumuz burun akıntısı veya burundan su gelmesi.

İlk önce şunu bilmek gerekir; Burun akıntısının şekli, hastalık hakkında da bizi uyarabilir. Örneğin, çeşme gibi devamlı akan bir burun akıntısı için genellikle nezlenin erken görülen bir belirtisidir.

Su gibi burun akıntısının görüldüğü bir diğer hastalık da alerjik nezledir. Akıntının daha koyu daha yapışkan, halk arasında da sümük diye adlandırılan bir şekli vardır. Küçük bebeklerde temizlemesi çok zor olan yapışkan bir burun akıntısıdır ve basit virüs enfeksiyonlarının iyileşme döneminde görülür.

Burun akıntısı durumlarında ilk önce burnu açmak için bazı ilaçlar, koruyucu sıvılar kullanılabilir. Ancak bunlar hiç korkmadan güvenle rahatlıkla uzun süre kullanılacak ilaçlar değildir.

Mutlaka hekim kontrolünde belirli ölçülerde kullanılmalıdır. Hele ki içerisinde ilaç olan burun damlaları asla ezbere kullanılmamalıdır. Çünkü bunların bir kısmı ters etki yapabilir. Burun tıkanıklığını açmak için kullanılan bir damla bir süre sonra burnu tıkayabilir. Benim size tavsiyem burun tıkanıklığı için de bitkisel tedavi yöntemleridir.

Bu aşamadan sonra sizlere burun akıntısına kesin çözüm ve doğal çare niteliğinde olan bitkisel tedavi yöntemlerini anlatalım.

Burun Akıntısına Kesin Bitkisel Çözüm
Burun akıntısının nedeni; nezle, saman nezlesi, sinüzit, müzmin nezle, alerjik burun iltihabı veya burna herhangi bir şey kaçmış olmasıdır. Ayrıca kızamık başlangıcında da görülür. Burun akıntısını tedavi etmek için aşağıdaki reçeteler uygulanır.

Tedavi için gerekli malzeme: Limon ve su.
Hazırlanışı: 1 su bardağı ılık suya 10 damla limon suyu konularak karıştırılır. Burna azar, azar çekilir. Günde 3 kere tekrar edilir. Kısa sürede akıntıya çözüm bulmuş olursunuz.

BURUN AKINTISI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAburun-akintisina-iyi-gelen-sifali-bitkiler

Bu yazı burun akıntısına iyi gelen ilaçlar sprey bitkiler şey meyveler ne iyi gelir burun spreyi hangi ilaç soğan sirke tuzlu su doğal kesin bitkisel çözüm çare son evde tedavisi için ne yapmak lazım hap kür hangi bölüm doktora gidilir nasıl geçer biter duru ibrahim saraçoğlu burun akıntısını kesmek durdurmak kesen nasıl durdururum geçirecek şeyler gidermek için ne yapmalıyız konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın