Buğday Yağının Saça Cilde Faydaları ve Zararları

0
695
Okunma

Buğdayı duyduğumuz da aklımıza ilk gelen sofralarımızın vazgeçilmezi ekmek. Biz ise sizlere bu yazımızda buğday kullanılarak yapılan çok değişik bir ürün olan buğday yağı hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Buğday yağı çok iyi bir cilt bakımı ürünüdür. Buğdayda E vitamini ve mineraller bolca bulunur. Ekmek olarak tüketimini şahsen bende tavsiye etmiyorum ama özellikle cilt bakımı için kullanılan buğday yağının olumlu etkileri gerçekten tartışılmaz.

Şimdi dilerseniz enine boyuna bu özel yağı kısa cümlelerle sizlere tanıtalım.

Buğday Yağının Yararları (Faydaları)
– Buğday yağı selülitlerin giderilmesi için oldukça faydalıdır.
Yanıkların tedavisinde etkili olan Buğday yağı, yaralara ve ciltte oluşan problemlere karşı etkili bir tedavi edicidir.
– Buğday yağı yıpranmış ve hassaslaşan saçlara karşı çok faydalıdır.
Güneş lekelerini, doğum lekelerini ve ciltteki lekeleri de giderici etkisi mevcuttur.

Buğday Yağının Zararları
Buğday yağının herhangi bir zararı bulunmamaktadır.  Sadece fazla kullanılırsa kilo artışına neden olduğu bazı kişilerde saptanmıştır.

Buğday yağının Kullanımı
– Buğday yağı saç ve cilt bakımında kullanılmaktadır.

– Nemlendirici olarak kullanımı; Banyonun ardından yüze ve vücuda masaj yaparak sürülmelidir.

– Saç bakımı için kullanımı; Yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal ve bir kahve fincanı Buğday yağını iyice karıştırarak saçlarınıza sürüp, saçlarınızı sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin ve iyice yıkayınız. Haftada bir sefer 30 gün boyunca uygulayın.

– Göz altında oluşan morluklar ile gözün çevresinin bakımında kullanılmak üzere buğday yağıyla hazırlanan krem; polen, arı sütü ve balın içerisine birer damla kayısı ve buğday yağı koyup karıştırın. Mümkün ise E vitamini ampulü de kırın.15 dakika kadar bekleyip yıkayınız.

BUĞDAY YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAbugday-yagi-nasil-yapilir

Bu yazı buğday yağının saça cilde cilt lekelerine kirpiklere faydası faydaları fiyatı zararları yan etkileri özellikleri nasıl yapılır kullanılır elde edilir yüzde kullanımı içilir uygulanır sürülür neye iyi gelir ne işe yarar ne kadar nedir nerede satılır kullananlar maskesi satın al kapsülü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın