Bronşite iyi Gelen Bitkiler ve Bitki Çayları

0
1007
Okunma

Bronşit soğuk algınlığı sonucu ortaya çıkan bir hastalık olsa da esasında bir akciğer hastalığıdır.

Farklı bir yazıda bronşit hastalığının nedenleri hakkında daha detaylı açıklamalarım olacak. Lakin bu yazımızda bronşit hastalığına karşı doğal tedavi yolları ve bitkisel çözümleri hakkında bilgiler vereceğim.

Bu yazımızda bronşite ne iyi gelir, iyi gelen bitkiler, ilaçlar, yiyecekler ve bitki çayları nelerdir sizlere tanıtmak istiyorum.

Bronşite Ne iyi Gelir? Bronşit hastalığına ne iyi gelir sorusunun yanıtını ben 3 farklı ana madde ve ek maddeler halinde vermek istiyorum. Bronşite iyi gelen bitkiler, çaylar ve antibiyotik ile ilaçlar ana maddemiz olacak.

Bronşite iyi Gelen Bitkiler: Bronşit hastalığına her türlü c vitamini takviyesi, nane, mantar, zencefil ve rezene iyi gelmektedir. Şimdi sırasıyla bunları açıklayalım.

C Vitamini: İçerdiği bol miktardaki antioksidan sayesinde bronşitten daha kolay ve kısa zamanda kurtulmanızı kolaylaştırabilir. C vitamini yönünden zengin bitkileri şu şekilde sıralayabiliriz: Maydanoz, kırmızıbiber, kekik, portakal, kivi, çilek, brokoli, koyu renkli yaprağı olan sebzeler.

Nane: Tek başına bronşit tedavisinde etkili değildir. Fakat hastalık sebebi ile meydana gelen belirtilerin azalması için kullanılabilir. Nanenin içeriğinde yer alan mentol akciğerlerde oluşan mukus sıvısının çözülerek öksürük tarafından vücuttan dışarıya atılmasını sağlar. Fakat şunu asla unutmamalısınız; emzikli anneler ve hamile kadınlar nane tüketmemelidir. Yine aynı şekilde nane çayı da hamileler için önerilmez.

Mantar: Özellikle reishi mantarı dokularda oluşan hasarı minimuma indirerek akciğerleri tedavi ederek iyileşmesini sağlar. Bu türlü mantarlar vücudun bağışıklığını güçlendirerek hastalık hücrelerin yok olması konusunda oldukça etki sağlamaktadır.

Zencefil: İltihap önleyici içeriği ile genellikle akut bronşit hastalarının tedavisinde kullanılabilir. Balgam sökmek ve oluşan kuru öksürüğün yok edilmesi için zencefil çayı içerek kullanabilirsiniz.

Rezene: Akciğer rahatsızlıklarından ve bronşitten dolayı meydana gelen öksürüğü hafifletmek için rezene çayı içmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca rezene bitkisini direkt olarak da tüketebilirsiniz.

Bronşite iyi Gelen Bitkisel Çaylar: Bronşit tedavisinde nane çayı, zencefil çayı ve rezene çayı aktif olarak kullanılır. Her gün ikişer bardak tok karnına içeceğiniz bu çaylar bronşite karşı doğal çözüm sağlar.

Bronşite iyi Gelen Antibiyotik: Bronşit hastalığı için; Salbutamol (ventolin), Minoset Tablet, Zinnat 500 mg 14 Tablet, Brodil Şurup, Vıcks Vaporub Limon isimli ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlardan tablet şeklinde olanlar özellikle Zinnat etkili bir antibiyotiktir.

Okaliptüs Yağı: Ciğerlerinizi açmak ve öksürüğü hafifletmek amacıyla kullanabilirsiniz. Bir kabın içinde 1 litre suyu kaynatarak kaynayan suyun içine 15 damla okaliptüs yağı ekledikten sonra oluşan buharı hafif hafif soluyun. Uygulanan bu buhar yöntemiyle boğazınızda bir rahatlama hissedeceksiniz ve akciğerlerde toplanan mukus sıvısı yumuşayarak öksürükle birlikte dışarıya atılacak.

Tuzlu Su: Tuzlu su ile gargara yapmak bronşit hastalığında boğazda biriken balgamı temizler ve nefes borusunu açar. Bunun yanında boğazdaki iltihabı azaltıcı etkisi vardır.

BRONŞİT HASTALIĞI HAKKINDA SORULARINIZI, BU YAZIYA YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bronsite-ne-iyi-gelir

Bu yazı bronşite iyi gelen şifalı bitkiler bitki çayları bal antibiyotik gıdalar yemekler kaplıcalar nelerdir doğal kesin çözüm çare nedir bitkisel tedavisi ne iyi gelir ne fayda eder kökten doğal kür muz çözüm viks hatmi çiçeği hangi doktor bölüm bakar bronşit nasıl geçer tedavi teşhis edilir düzelir keçi boynuzu kürü ilaçlar hangi ballar kullanılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın