Boyun Tutulmasına Ne Yapılmalı Evde Hızlı Çözüm

1
847
Okunma

Bu yazımızda hayatı boyunca her insanın başına defalarca gelen bir sorun olan boyun tutulması hakkında bilgiler vermek istiyorum. Nedenlerinden tutun da tedavisine kadar her anlamda boyun tutulması için aydınlatıcı bir yazı olacak.

Boyun Tutulması Nedir: Farklı nedenlerden dolayı boyun bölgesinde bulunan kasların aşırı derecede yıpranması ya da zorlanması sonucunda ortaya çıkan ve boyun hareketlerini kısıtlayan duruma boyun tutulması denir.

Boyun Tutulması Neden Olur: En büyük sebebi yanlış uyku pozisyonunda uyumak ya da uyku sırasında alçak veya yüksek yastık kullanmaktır. Klima önünde fazla durma, boyun bölgesini cereyanda bırakmak, ısınma hareketleri yapmadan boyun egzersizleri yapmak, omuzlarda yük taşımak ve bilgisayar karşısında fazlaca vakit geçirmek boyun tutulmasına sebep olan etkenlerin başında gelir.

Boyun Tutulması Nasıl Geçer: Boyun bölgesini bir havlu veya sıcak bez yardımıyla sıcak tutmak. Hafif şekilde boyun egzersizleri yapmak ya da masaj yaptırmak. Boyunluk kullanmak veya kas gevşetici kremler kullanmak boyun tutulmasına iyi gelir.

Boyun Tutulmasına Bitkisel Çözüm: Sanırım şu ana kadar boyun tutulmasının sebepleri ve tedavi yollarını öğrendik. Şimdi ise alternatif tıbba başvurmak istiyorum. Boyun tutulmasına ne iyi gelir doğal yollarla tedavi nasıl uygulanır bunu öğrenelim. Böylece ilaç kullanmadan problemimize son vereceğiz.

– 1 adet büyük boy kuru soğanı soyun ve  ince şekilde kıyın. Üzerine bir avuç kekik ve bir avuç siyah kuru üzüm katarak iyice ezin. Karıştırdığınız ezilmiş kürü temiz bir tülbentin içine koyarak boynunuza sarın bir gece bu şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda boyun tutulmasının geçtiğini göreceksiniz.

– Yarım kilo çilek iyice ezilir ve temiz bir tülbente koyularak boyuna sarılır. 6 saat beklettikten sonra sargı açılır ve ılık su ile boyun bölgesi temizlenir. Şahsen ben bu uygulamayı yaptım gerçekten boyun bölgesinde oluşan tutulma hissedilir derecede azaldı.

– 4 bardak kadar suya 2 çorba kaşığı doğranmış taze kekik, 1 çorba kaşığı kadar kuşdili otu kıyılarak konur. Hazırlanan karışım kaynatılır ve soğumasının ardından tülbente konularak boyun çevresine sarılır. Bir gece bu şekilde uyunur ise boyun tutulması problemine kesin çözüm sağlanmış olur.

BOYUN TUTULMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAboyun-tutulmasina-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı boyun tutulmasına iyi gelen şeyler ilaç krem hareketler ilaçlar yağlar bitkiler yastık bitkisel doğal kesin çözüm çare son evde tedavisi ne iyi gelir masaj anında çözüm krem iğne yakı bengay için egzersiz kas gevşetici bant ne yapılmalı boyunluk okunacak dua nasıl geçer olur anlaşılır yatılır kadınlar kulübü boyun tutulmasını ne geçirir geçiren önlemenin yolları geçirebiliriz konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. boynunuz tutulduğu zaman eczanelerde satılan hem sıcak etki veren hem de ağrıyı geçiren bir krem vardı adını unuttum ama her eczaneden kolayca alabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın