Boyun Fıtığına Ameliyatsız Bitkisel Kesin Çözüm

1
1135
Okunma
Bir önceki yazımızda sizlere bel fıtığına karşı doğal çözümler ve önerileri anlatmaya çalışmıştım. Bu yazımızda ise boyun fıtığına iyi gelen bitkisel çözümleri anlatacağım.
Boyun fıtığına iyi gelen doğal çözümleri arkasından ise boyun fıtığı için iyi gelen şeyleri sıralayacağız.

Boyun Fıtığına Bitkisel Çözüm: Boyun fıtığının bitkisel tedavisinde etkili olabilecek bitkileri, yağları ve kürleri şu şekilde sıralayabiliriz; Çuha Çiçeği yağı, At kestanesi yağı, Susam YağıÇörek Otu Yağı, Pelesenk yağı, Isırgan tohumu yağı
Uygulama 1: Bu bitki yağlarından yapılan karışımı günde 2 kez sorunlu bölgeye masaj yaparak sürmek kaydıyla boyun fıtığına karşı büyük ölçüde destek olur. Boyun fıtığında görülen his ve güç kayıplarını gidermeye, kireçlenme durumlarında ağrıyı etkin bir şekilde tedavi etmeye yardımcı olur.
Uygulama 2: Günde 3 sefer yemeklerden önce 1 bardak melisa çayı içerek sinirsel ve ruhsal sıkıntılara karşı etkili olup boyun fıtığının büyük ölçüde rahatlamasını sağlar.
Uygulama 3: Yaklaşık 2 tutam kırk kilit otunu bir bardak suda üç dakika kaynatıp, ılık hale geldikten sonra süzülerek elde edilen sıvı ile masaj şeklinde bel ve boyun bölgesine sürülür.
Boyun Fıtığına Ne iyi Gelir

-Sandalyede kalça ve diziniz 90 derece olacak şekilde dik oturun.

-Bilgisayar ve televizyon ekranının göz hizasında olmasına dikkat edin.

-Kanepede uyumak gibi boynun pozisyonunu desteklemeyen alışkanlıklardan kaçının.

-Sabahları yarım saat omurga düzgünlüğü için egzersiz yapın.

-Çok ağır eşya taşımayın.

-Ağır eşyaları vücuda mümkün olduğunca yakın taşıyarak ağırlık merkezini dağıtın.

Boyun Fıtığında Beslenme: Kıvırcık, marul yanı sıra kalsiyum içeriği yüksek olan dereotu, peynirlerden ise protein ve kalsiyum zengini lor peynirinin tüketilmesinin omurganın kemik yapısını güçlendirir.

Balık’ta bulunan Omega 3 yağ asitleri özellikleri gereği içerdikleri kolajen maddelerle hücrelerin yenilenmesi kolaylaşır. Bu da tedavi için çok önemlidir. Dejenere olmuş disklerin yeniden hidrasyon (sıvı içeriğini artırmak ) işlemi için vücut suya ihtiyaç duyar.  İdeal olarak, günde 8-10 bardak su içilmesi iyi gelecektir.

BOYUN FITIĞI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

boyun-fitigina-hangi-doktor-bakar

Bu yazı boyun fıtığına iyi gelen sporlar yastık kremler besinler iğne ilaç dua bitkiler termal oteller masajlar yiyecekler şeyler bitkisel yağlar egzersizler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare son hangi doktor bölüm bakar hacamat ameliyatsız çözüm fizik tedavi nasıl tedavi edilir geçer rahatlar boyun fıtığını geçiren rahatlatan hareketler ne tetikler geçirir engellemek için iyileştiren konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: _some_qunique_referrer_placeholder_

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın