Boyun Ağrısına Ne iyi Gelir Hangi Bölüm Bakar

0
652
Okunma

Özellikle bilgisayar başında veya masa başı diye nitelendirilen işlerde çalışan kişilerin neredeyse tamamı boyun ağrısı probleminden şikayetçi.

Diğer taraftan oturma şeklinde meydana gelen hatalar ve yastık seçimine özen gösterilmemesi belirli bir süreden sonra boyun ağrısını ortaya çıkarıyor. Dilerseniz ilk önce boyun ağrısının nedenlerini sıralayalım.

Boyun Ağrısı Neden Olur? Genellikle; oturuş bozuklukları, masa başı çalışma hayatı, dikkatsizce yapılan ev işleri, yanlış yastık seçimi ve çeşitli kazalar neticesinde boyun ağrısı ortaya çıkabilir.

Bu sebeplere ek olarak; boyun fıtığı ve boyun bölgesinde oluşan kireçlenme, omurga iltihabı, boyunda görülen tümör veya enfeksiyonlar boyun ağrısına neden olmaktadır.

Boyun Ağrısına Hangi Bölüm Bakar: Eğer ki sürekli şekilde tekrarlanan ve ufak uygulamalar ile geçmeyen boyun ağrısına sahipseniz; ortopedi, fizik tedavi veya beyin ve sinir cerrahisi uzmanlarına danışmanız gerekmektedir.

Boyun Ağrısına Bitkisel Çözümler: Sizlere boyun ağrısı için 2 farklı doğal yöntemi anlatacağım. Daha sonra ise boyun ağrısına iyi gelen bitkileri ve yiyecekleri sıralayacağım.

Boyun Ağrısına Krem: Servi kozalağı dövülerek toz haline getirildikten sonra elenir. Elde edilen toz, krem kıvamına geline kadar saf zeytinyağı ile karıştırılır. Hazırlanan krem boyun ağrısı olan bölgeye sürülür. Servi kozalağı aktarlardan temin edilebilir.

Çiğ Soğan ile Kompres: Orta boy bir soğan rendelenir ve soğan suyu süzülerek posası bir tülbent içerisine sarılır. Bu tülbent ile 30 dakika boyunca ağrı olan bölgeye kompres yapılır.

Boyun Ağrısını Önlemenin Yolları: Her zaman en güzel tedavi yöntemi; sağlık sorunu ile karşılaşmadan ona karşı hazırlıklı olmaktır. Eğer ki boyun ağrısına karşı baştan çözüm bulmak isterseniz; otururken ve ayakta dururken değil, aynı zamanda hareket halindeyken de duruşunuzu düzeltmeniz gerekir.

Size küçük bir egzersiz ve hareketler dizisi tarif edeceğim. Dik oturun, göğsünüzü mümkün olduğunca şişirin. Daha sonra çenenizi hafif bir şekilde öne eğin ve ardından başınızı kulaklarınız omzunuza değene kadar sağa ve sola hareket ettirin. Bu egzersize ek olarak boyun kaslarınızın gerildiğini ve sertleştiğini hissettiğinizde, işe ara verip dinlenin. Boynunuza parmak uçlarınız ile masaj yapın. İşte bu küçük püf noktaları ile boyun ağrısını önlemeniz mümkün.

HER TÜRLÜ AĞRI PROBLEMİ İÇİN SORMAK İSTEDİĞİNİZ SORULARI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

boyun-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı boyun ağrısına iyi gelen hareketler egzersizler bitkiler şeyler ilaçlar yağlar ağrı kesici dua besinler kremler ne iyi gelir sürülür son sıcak havlu masaj yatak yastık için iğne merhemler sprey nedenleri sebepleri korse ne yapılmalı boyun ağrısını ne giderir geçiren azaltmak önlemek nasıl geçer gider önlenir tedavi edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın