Boğmacaya Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Nedir

0
616
Okunma

Boğmaca hastalığı adı üstünde öksürük ile insanı boğulma noktasına getiren bir hastalıktır ve öyle ki bazı zamanlarda nefes almakta bile zorlanırız.

Bu yazımızda sizlere boğmacaya ne iyi gelir, boğmacaya iyi gelen bitkiler ve yiyecekler nelerdir, boğmaca için doğal ve bitkisel çözüm yollarını anlatacağız.

Boğmacaya Ne iyi Gelir? Boğmaca hastalığının tedavisi için ne iyi gelir ilk önce bunları sıralayalım.

– Nefes egzersizleri yapmak akciğerlerin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Bu nedenle boğmaca tedavisine ek olarak önerilmektedir. Daha rahat nefes alınmasına yardımcı olur. Gün içerisinde 1 ya da 2 kez nefes egzersizi yapılabilir.

– Sıvı alımı artırılmalıdır. Boğazda oluşan ağrının hafiflemesine yardımcı olmak için vücut ve boğaz nemli tutulmalıdır. Günde en az 8-10 bardak su içilebilir. Ayrıca bitki çaylarının yanı sıra taze sebze ve meyve suları da tüketilebilir.

– Uzun süreli öksürük tedavisinde tuzlu su da kullanılabilir. Tuzlu su ile gargara yapıldığında boğaz yapısı rahatlar ve yumuşar.

Boğmacaya iyi Gelen Yiyecekler: Boğmaca hastalığına iyi gelen yiyecekleri, bitki çaylarını ve besinleri sizler için derledik.

– Boğmaca ve öksürük tedavisinde etkili çözümlerden biri de baldır. Bal boğaz yapısını yumuşatırken aynı zamanda bağışıklığı sistemini kuvvetlendirmeye yardımcı olur.

– Soğuk algınlığı ve öksürük gibi durumlarda en etkili çözümlerden biri C vitamini alımını artırmaktır. C vitamini içeren besinler bol bol tüketilebilir. Zira bu vitamin boğmacaya iyi gelmektedir.

– Özellikle yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği ile sıcak haldeyken papatya çayı, yeşil çay ve zencefil çayı tüketilebilir.

Boğmacaya iyi Gelen Bitkiler: Boğmacaya iyi gelen bitkileri ve bu bitkilerin nasıl kullanıldığını anlatmak istiyorum.

– Nane de boğaz ve hava yollarının nemlenmesine yardımcı olur. Nane yağı sıcak suya eklenerek çıkan buhar teneffüs edilebilir. Nane çayı da tavsiye edilmektedir.

– Çam iğnesi kronik öksürük ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan bir diğer çözümdür. Bir cezve su içerisinde çam iğneleri ve bal kaynatılır. Süzülerek şurup şeklinde içilir.

– Sarımsak doğal bir antibiyotik görevi görür. Bu içeriği ile hastalıkların ve enfeksiyonların tedavisinde kullanılabilir. Sarımsak gün içinde bol bol tüketilebilir. Aynı zamanda salatalara da eklenebilir. Sarımsak şurubu için sarımsak, elma sirkesi, su ve bal karıştırılarak içilebilir.

– Zerdeçal da boğmaca için mükemmel çözümler arasındadır. Ham zerdeçal ezilir ve süte eklenerek tüketilebilir. İçerisine biraz bal da eklenir.

BOĞMACA HASTALIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

bogmacaya-ne-iyi-gelir

Bu yazı boğmacaya ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi boğmacaya iyi gelen antibiyotik ilaç şifalı bitkiler için kullanılan ilaçlar nasıl bulaşır bir hastalıktır olur geçer iyileşir anlaşılır tedavi edilir önlenir boğmaca hastalığına iyi gelen bitkiler boğmaca öksürüğü ne zaman nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın