Boğaz Gıcıklığı Nedenleri Nasıl Geçer Bitkisel Tedavisi

6
2224
Okunma

Sizlere bu yazımızda özellikle kış aylarında daha sık şekilde görülen bir durum olan boğazda oluşan gıcıklanma problemi hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Farklı nedenlerle oluşan boğaz gıcığı genelde tahriş unsuru neticesinde ortaya çıkar. Dilerseniz ilk önce boğazda gıcık olmasının nedenleri ve hemen arkasından bitkisel çözümleri hakkında bilgiler aktaralım.

Boğazın gıcık olması çoğu kişide gelip geçici bir durumken, bazı hastalarda bu rahatsızlık sürekli bir hal almıştır. Gelip geçici boğaz gıcığı yaşayanlar genellikle geniz akıntısı problemi yaşayanlardır. Sürekli boğaz gıcıklığı ile uğraşanlar ise boğaz ve burun bölgesinde oluşan poliplerin ya da tiroit hastalığının etkisi sonucunda boğaz gıcıklığı yaşarlar.

Eğer ki sürekli bir şekilde boğaz gıcığı ve bu gıcıkla beraber öksürük problemi ile baş ediyorsanız mutlaka ama mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Burada yazılan ve çizilen şeyler hastalığınızın ilerlemesine neden olabilir.

İlk defa boğaz gıcığı ve öksürük ile karşılaşanlar ise site içerisinde arama yaparak daha geniş bir kapsamda geniz akıntısı nedir öğrenebilir veya geniz akıntısına iyi gelen bitkisel çözümleri uygulayabilirler.

Ben bu konu içerisinde boğaz gıcığına iyi gelen şeyleri ve bitkisel çözümleri sizlere kısa kısa sunmaya çalışacağım.

Boğaz Gıcığı Nasıl Geçer: Boğazında gıcık problemi olan arkadaşlara vereceğimiz tavsiyelere uyarak boğaz gıcıklığına çözüm bulabilirler.

– Sigara içmemeye çalışın, eğer pasif içiciyseniz sigara içilen ortamlarda bulunmayın.

– Kirli ve puslu havalarda sokağa çıkmamaya çalışın.

– İçeriğinde kafein bulunan içecekleri tüketmeyin.

– Siyah çay yerine bitkisel çayları tüketmeye çalışın.

– İçeceklerinizin çok soğuk veya sıcak olmamasına dikkat edin.

– Yeme içme alışkanlıklarınıza dikkat edin. Gün içerisinde yeteri miktarda su tüketin.

Boğaz Gıcığına Ne iyi Gelir: Eğer bu önlemlere rağmen hala boğaz gıcığı yaşıyorsanız sizlere önereceğimiz bitkisel çözüm yolları ve tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

– Kebabiye, Sater, Hünnap yaprağı, Tarçın, Bal, Zeytin yağı boğaz gıcığına iyi gelen yiyecekler arasında sayılabilir.

– Yine bitkisel çay olarak Ada çayı ve ıhlamur çayı içmek boğazda oluşan gıcığa iyi gelir.

Bunlara ek olarak sizlere tamamen kendi kişisel bir tavsiyemi belirtmek istiyorum. BİM marketlerde kış aylarında satılan, yaz aylarında arasanız da bulamayacağınız ve ne yazık ki şu an ismini hatırlayamadığım bir şeker var. Hemen kasaların yan kısmına koydukları ve üzerinde okaliptüs resmi olan bu şeker boğazda oluşan gıcığa karşı çok etkili. Eğer BİM market yoksa yakınlarda, A101 marketlerde de aynı ürünü satıyorlar.

BOĞAZ GICIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bogaz-gicikligina-ne-iyi-gelir

Bu yazı boğaz gıcıklığı boğaz gıcıklanması gıcığı öksürük nedir neden olur nasıl geçer ne iyi gelir nedenleri sebepleri iyi gelen bitkiler meyveler hangi ilaç iyi gelir bitki doktor bölüm bakar bitki çayları şeyler için pastil gidermek için ne yapılmalı ilaçlar doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi ne gıcığını giderir balgam öksürük ses kısıklığı yanma oluşması hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: boğaz gıcığına ne iyi gelir, boğaz gıcıklanması neden olur, Bogaz giciklanmasina ne iyi gelir, boğaz gıcıklığına ne iyi gelir, boğaz gıcıklanması, bogaz gicikligi neden olur, oksuruk gicigina ne iyi gelir, boğaz gıcıklığı, boğazdaki gıcığı ne geçirir, boğaz gıcıklanması nasıl geçer

6 YORUMLAR

  1. 3 senedir öksürekle mücadele ediyorum bogaz gıdıklanması ve sonradan öksürek ne yaptıysam bir türlü gitmedi
    Sıkara iciyorum ama bırakamıyorum…

  2. Evet teöiz hava iyi geliyor ama kendinize tokat atmanız da çoook faydalı.. İnsan yanağının acısından dolayı boğazını unutuyor.. Yada yumruk atın. Ciddiyim deneyin ve görün ama acillik yapmayın kendinizi

  3. En derin derin nefes alıp sık sık öksürüyorum işe yarıyor… Arada sırada dıları çıkıp temiz hava alın beyne oksijen giderse boğazınız da geçecektir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın