Boğaz Ağrısına iyi Gelen Bitkiler Bitkisel Çözüm

0
515
Okunma

Özellikle kış aylarında herkeste kolayca görülebilen bir rahatsızlıktır boğaz ağrısı. Şahsen benim şu an bile boğazımda bir ağrı var ve bu sebepten dolayı birazcık araştırma gereği duydum ve bu araştırmayı sizlerle paylaşmak istedim.

Sizinde boğaz ağrınız varsa kolay ve basitçe uygulayabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemleri ile boğaz ağrısına kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Boğaz ağrısına iyi gelen bütün doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir? Boğaz ağrısının olduğu dönemlerde; kesinlikle sigara içmeyin, ballı çay ve tavuk suyu gibi sizi zinde tutacak gıdalarla beslenin. Bunlara ek olarak boğaz ağrısına iyi gelen çay, ilaç, çorba, bitkiler, yiyecekler hakkında ise şu şekilde bir sıralama yapabiliriz.

Mirra Tentürü: Gövde ya da kabuktan çizilmek suretiyle veya kendiliğinden çıkan ve havada kuruduktan sonra toplanan sakızlı reçineyle hazırlanan, antiseptik ve iltihap giderici mirra tentüründen bir bardak sıcak suya 10 damla damlatılarak gargara yapılır.

Syzygium Kabuğu: 1 tatlı kaşığı kıyılmış Syzygium kabuğu bir bardak soğuk suyla kaynayıncaya kadar ısıtılır. 15 dakika kadar demlenip süzülür. Günde birkaç defa gargara yapılır.

Bu iki madde biraz yabancı gelebilir ve nereden temin ederiz diye düşünebilirsiniz. Aktardan ikisini de kolayca bulabilirsiniz. Yaşadığınız yer buna müsait değilse lütfen aşağıda vereceğim tariflere yönelin.

Ada Çayı Yaprağı: 1 yemek kaşığı ada çayı yaprağının üzerine bir bardak kaynar su döküldükten sonra üstü kapalı olarak 10 dakika demlenip süzülür. Günde birkaç kez birer bardak çay olarak içilir ya da gargara yapılır.

Böğürtlen Yaprağı: 1 tatlı kaşığı böğürtlen yaprağının üzerine bir bardak kaynar su döküldükten sonra, 15 dakika demlenip süzülür. Gün içerisinde birkaç kez gargara yapılır.

Aynı Safa Çiçeği: 2 tatlı kaşığı aynı safa çiçeğinin üzerine bir bardak kaynar su dökülür, 10 dakika kadar demlenip süzülür. Her gün birkaç defa gargara yapılır.

Ebegümeci Çiçeği: 1 yemek kaşığı ebegümeci çiçeği 1 bardak soğuk suyla kısa süreli kaynatılır, 10 dakika demlendikten süzülür. Gün içerisinde birkaç defa bu karışım ile gargara yapılır.

Ballıbaba Çiçeği: 2 tatlı kaşığı kıyılmış ballıbaba çiçeğinin üzerine bir bardak kaynar su dökülür, 10 dakika kadar bekledikten sonra süzülür. Günde birkaç defa bu su ile gargara yapılır.

Eklenti: Tuzlu su ile gargara yapmak o anlık olarak boğaz ağrılarına İyi gelebilir; ancak boğaz ağrınızın tuzlu su gargarası ile kesilmesi ya da azalması iyileşme anlamına gelmez. Son olarak ise boğaz spreyleri doktor kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

BOĞAZ AĞRISI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAbogaz-agrisina-iyi-gelen-bitki-caylari

Bu yazı boğaz ağrısına iyi gelen çay ilaç çorba pastil şurup şeker karışım meyve sprey bitkiler yiyecekler bitkisel çaylar nedir nelerdir doğal kesin bitkisel çözüm evde son çare tedavisi bal dondurma gargara iki dakikada çözüm için karışım hap dua ne yapmalıyız nasıl geçer kadınlar kulübü olur oluşur anlaşılır belli olur hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bogaz agrisina ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın