Böbrek Yetmezliğine iyi Gelen Besinler Gıdalar Nedir

0
868
Okunma

Ülkemizde en sık şekilde görülen böbrek rahatsızlıklarının başında sanırım böbrek yetmezliği geliyor desek yanılmış olmayız.

Bu yazımızda sizlere böbrek yetmezliğine iyi gelen şifalı bitkileri ve bu bitkileri kullanarak hazırlanan doğal tedavi ve çözüm yollarını anlatacağız. Bakalım böbrek yetmezliği için evde uygulanacak doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri nelermiş.

Böbrek Yetmezliği için Şifalı Bitkiler

Çilek: Çilek, ahududu, böğürtlen ve yaban mersini gibi dut gibi meyveler, antioksidan açısından oldukça zengindir. Üreyi ve ürik asiti böbreklerden atarak böbrek sağlığını güçlendirir.

Su: Böbrek taşı riskini en aza indirmek için günde 2 litre su içmek gerekir. Su, vücuttaki zararlı maddelerin atılımını kolaylaştırır.

Pirinç: Düşük potasyum içeren pirinç, aynı zamanda vücuda gereken enerjiyi sağlayan bir karbonhidrattır. Potasyum, vücut için gerekli bir mineral olmakla birlikte fazla potasyum böbrekler tarafından filtre edilerek vücuttan atılır.

Soya proteini: Fosfor, kemik sağlığı için önemlidir. Ancak fazla fosfor tüketimi, böbrekleri yorabilir. Soya ürünleri böbrekleri fazla fosfordan korur.

Zencefil: Kanı temizler ve böbreği toksinlerden arındırır.

Yoğurt: Yoğurt gibi mayalanmış süt ürünleri probiyotik olmaları açısından böbrek için önemlidir. İyi bakteriler böbreğin bağışıklık kazanmasını sağlar.

Maydanoz: Böbrek sağlığı için özellikle de böbrek taşı tedavisi için maydanoz oldukça etkilidir.

Kabak çekirdeği: Böbreği serbest radikallerden korur.

Böbrek Yetmezliğine Bitkisel Çözümler
– Sedef otu kaynar suda on dakika süre ile bekletilerek demlenir. Süzülerek elde edilen sıvı tedavi süresince ve aç karnına yarım fincan içilir.

– Nohut, acı badem ve rezene havanda dövülerek ezilir. Elde edilen bu karışım beş dakika süre ile suda kaynatılarak süzülür. Süzülen sıvıya, şerbet kıvamına gelinceye kadar karpuz suyu ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şerbet yemekten önce bir bardak içilir.

– At kuyruğu ve sedef otu demlendikten sonra süzülür. Elde edilen karışıma ceviz suyu ilave edilerek bir gün dinlendirilir. Hazırlanan bu karışımdan yemek arası bir fincan içilir.

BÖBREK YETMEZLİĞİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAbobrek-yetmezligine-ne-iyi-gelir

Bu yazı böbrek yetmezliğine iyi gelen şeyler dua su gıdalar besinler yiyecekler bitkiler ilaçlar meyveler şifalı bitkiler ne sebep olur sebep olan etkenler bağlı ödem neden olan doğal kesin bitkisel çözüm çare evde son tedavisi için faydalı bitkiler dua bitkisel kür hangi doktora gidilmeli ne yapmalıyız yapılması gerekenler maydanoz kürü ilaç yapılan testler nasıl tedavi edilir geçer önlenir beslenmeli giderilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın