Böbrek Sancısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
898
Okunma

Böbrekte oluşan ağrı ve sancının nedeni, böbrek taşı ve böbrek kumu oluşumudur. Taş ve kum düşürme sırasında böbrek sancısı bazen dayanılmaz hal alabilir.

Bu yazımızda böbrek sancısına ne iyi gelir, böbrek sancısına ve ağrısına iyi gelen bitkiler, yiyecekler ve şeyler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Böbrek Sancısına Ne iyi Gelir? Böbrek sancısına ne iyi gelir sorusunun cevabını biz iki bölümde inceleyeceğiz. Böbrek sancısına iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri ayrı ayrı ele aldık.

Böbrek Sancısına iyi Gelen Yiyecekler: Böbrek taşı sebebi ile oluşan sancıya iyi gelen yiyecekleri, içecekleri ve gıdaları sizin için derledik. Hepsinden kısa kısa bahsedelim.

Buğday Ekmeği: Lif, protein, magnezyum bakımından iyi bir kaynak olan buğday ekmeği, böbrek sağlığını koruyarak, sancıların oluşmasını engeller. Düzenli olarak tüketildiği takdirde böbrek sancısı ortadan kalkabilir.

Su: Vücudun ihtiyaç duyduğundan daha az su tüketimi böbrek sancısına neden olabilen başlıca faktörlerdendir. Suyun bilindik en önemli etkisi vücutta biriken toksinlerin vücut dışına atılmasını kolaylaştırmaktır. Susuzluk nedeniyle yaşanabilecek böbrek sancısını önlemek için günde en az 8-10 bardak su içilmelidir.

Zeytinyağı: Böbrek sağlığı için genel anlamda faydalı olan zeytinyağı, böbrek taşı nedeniyle yaşanan sancıya iyi gelir. Zeytinyağı günlük salatalara ilave edilerek böbrek sancılarından korunmak için kullanılabilir.

Limon Suyu: Limon bitkisinin içinde bulunan kalsiyum böbreklerde taş ve kum oluşumunu engeller. Dolayısı ile taş ya da kumdan dolayı yaşanan böbrek sancıları hafifletilebilir. Bunun için günlük düzenli olarak limon içilebilir. Limon tek başına içilmesi zordur. Ancak limonata yapılarak içilebilir. Bu sayede idrar söktürücü etki yaratarak böbreklerin temizlenmesini sağlar.

Domates Suyu: Gün içinde düzenli olarak 1 su bardağı domates suyu tüketmek böbrek sancısına karşı iyi gelir. Ayrıca domatesler doğranarak sancılı bölgeye sarıldığında da faydalı olur.

Böbrek Sancısına iyi Gelen Bitkiler: Böbrek sancısına iyi gelen bitkileri ve bitkisel çözüm önerilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Fasulye: Kısık ateşte, az yağ ile pişirilen fasulye sindirim sisteminin sağlığını korur. Böbreklerde sancıya yol açabilecek etkenleri ortadan kaldırır. Ayrıca böbrek enfeksiyonuna karşı da iyi gelir. Kaynatılarak suyu içildiği takdirde de faydalarından yararlanılabilir.

Isırgan Otu: Isırgan yapraklarının böbrek sancılarını giderici etkisi vardır. Sindirim sisteminin rahatlamasını sağlayarak, düzenli şekilde idrara çıkmayı kolaylaştırır.

Fesleğen: Böbreklerde oluşan sancı ve enfeksiyonlara karşı kullanılabilecek mükemmel bir bitkidir. Böbrek sancılarına maruz kalan kişiler sorunu fesleğen ile ortadan kaldırabilir.

Nar: Nar suyunun vücut için pek çok faydası bulunmaktadır. Böbreklerde oluşan enfeksiyon, sancı, böbrek taşları gibi daha birçok soruna çözüm olabilir. Gün içinde 1 su bardağı nar suyu tüketerek hem sancılar kontrol altına alınabilir, hem de böbrek sağlığı korunabilir.

Karpuz: Karpuz böbrek taşı oluşumu ile beraber böbreklerde oluşan sancıya da iyi gelen bir meyvedir.

BÖBREK SANCISI HAKKINDA DOKTORLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

bobrek-sancisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı böbrek sancısına ne iyi gelir ilaç sıcak iyi gelir mi iyi gelen ilaçlar bitkiler şeyler nasıl geçer için ne yapılması ağrı kesici hangi doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi böbrek sancısını ne geçirir kesmek için ne yapılır böbrek ağrısına iyi gelen ağrı kesiciler bitki çayı böbrek ağrısını ne keser gidermek için ne yapılmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın