Böbrek Kumuna ve Taşına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
823
Okunma

Böbrek taşı ve böbrek kumu genellikle; idrarın, idrar yollarına geçmeden önce toplandığı böbreğin orta kısmında meydana gelir.

İdrardaki kalsiyum ve ürik asit gibi belli maddelerin kristalleşmesi ve bu kristallerin zamanla kümeleşmesi sonucu kum ve taş birikimi oluşur.

Bu yazımızda sizlere böbrek taşına ve böbrek kumuna ne iyi gelir bu konuda kısa bilgiler vermek istiyorum. Böbrek taşı ve kumu için iyi gelen bitkiler, yiyecekler ve tedavi yöntemleri ile bitkisel çözümleri dilimiz döndüğünce anlatacağız.

Böbrek Kumuna ve Taşına Ne iyi Gelir? Böbrek kumuna ve böbrek taşına ne iyi gelir diye merak edenler için kısa kısa bilgilerimiz var.

– Böbrek ağrıları ile karşılaştığınız zaman bol su içmelisiniz. Böbreklerin daha fazla çalışmasına yardımcı olan su, kumun ve taşın atılmasında yardımcı olacaktır.

– Tamamıyla gerçek limondan oluşturulan limonata varsa böbrek kumunu ve taşını en az seviyede tutacaktır.

– Bitkisel çaylar sayesinde kum ve taş dökmenize yardımcı olabilirsiniz. Menekşe ve gül çayları böbrek kumu ve taşı konusunda oldukça başarılıdır.

– Tuz alımının kısıtlanması ve yağlı besinlerin tüketilmemesi gerekir.

Böbrek Kumuna ve Taşına Bitkisel Çözüm: Böbrek taşı ve böbrek kumu için iyi gelen bitkileri ve bitkisel çözümleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

– Avokado yaprağını kaynattığınız zaman böbreklerde oluşan iltihaplanmaya iyi gelir. Avokado yaprağı kaynatıldığı zaman acı geleceği için bal ile tatlandırabilirsiniz.

– Armut’un kurusunu bulduğunuz zaman suyunu hemen sıkın. Böbrek ağrılarınız ve kum ve taş dökme konusunda birebir faydalıdır.

– Sıcak sıcak içeceğiniz keten tohumu çayı böbrekteki kuma ve taşa kısa süre içerisinde etki edecektir. Birkaç gün sık sık keten tohumu çayını tüketmeye çalışın. Acı ve kokusunu sevmediğiniz zaman tatlandırıcı kullanabilirsiniz.

– Ebegümeci yaprağını haşladıktan sonra balla tatlandırarak tüketebilirsiniz. Böbrekten kaynaklanan ağrılarınız için nasıl etki ettiğini sizde göreceksiniz.

Böbrek Kumuna ve Taşına iyi Gelen Yiyecekler: Size vereceğim yiyecekleri tüketerek, böbrek kumu ve böbrek taşı konusunda ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

– Hazır çay, kahve, taze limonata ve gazlı içecekleri tüketebilirsiniz.

– Mısır, erişte, patates, pilav ve kurutulmuş nohut yiyebilirsiniz.

– Yağ grubunda ise peynir ile yapacağınız soslar dışında hepsini tüketebilirsiniz.

– Bisküvi, mısır ekmeği, gözleme ve krep tarzı şeyleri dilediğiniz gibi yiyebilirsiniz.

Böbrek Taşı ve Kumu için Tedavi: Böbreklerde biriken kum ve taş tanelerinin atılması için uygulanan tıbbi tedavi yöntemlerine de değinmeden olmaz.

– Taş kırma yöntemi ile böbrek taşını kırdırma işlemi yapılabilir. 2 santimetreden büyük taşları dökme sorunu olduğu zaman SWL tedavisi uygulanmaktadır.

– Perkütan böbrekten taşın çıkartılması işlemini uygulatmak mümkündür. SWL yönteminde kıramadığınız taşlar böbrek içerisinden direkt çıkartılır.

– Üreteroskopi yöntemi ile böbrek taşlarından kurtulabilirsiniz. Üreterin alt ve orta kısmında kalan taşlar için açık ameliyat işlemine tabii olunmaz. Üreter üzerinde tıkanıklığa yol açan taşlar kısa süre içerisinde alınır.

BÖBREK TAŞI VE BÖBREK KUMU HAKKINDA DOKTORLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

bobrek-kumuna-ne-iyi-gelir

Bu yazı böbrek kumuna böbrek taşına iyi gelen şeyler şifalı bitkiler yiyecekler ilaçlar balık taşı yemekler için balık su bitki dua bira doğal kesin bitkisel çözüm çare nasıl anlaşılır düşer oluşur tedavi edilir eritilir alınır maden suyu ne iyi gelir bira iyi gelir mi ne kadar sürede dökülür dökmek için ne yapmalı ne kadar sürer dökmeye yardımcı kullanılan bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın