Bitkisel Doğal Yara Kremi Nasıl Yapılır

Bazı arkadaşlar kimyasal ilaçlara karşı alerji durumundan veya kimyasal ilaç kullanmak istemedikleri için tamamen doğal ve bitkisel çözüm yolları ile tedavi arayışındalar.

Bu tür tercihi olan okurlarımız için de bitkisel yara merhemi tedavisi için bir tarif vereceğiz. Bazı bitkiler ve otların adını ilk defa duyacak olabilirsiniz. Fakat bu konuda şüpheniz olmasın. Aktarlardan bu malzemelerin tamamını çok uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Sadece tartma anlamında sorun yaşamanız olası.

Bitkisel Yara Merhemi Malzemeleri: 1 çay bardağı zeytin yağı, 2 gram ekinaka tohumu veya kökü, ince öğütülmüş, 2 gram kriptolepsis kökü, ince öğütülmüş, 4 gram ardıç, ince öğütülmüş, 2 gram meşe kabuğu veya kramerya veya yabani sardunya, ince öğütülmüş 2 gram akasya yaprağı, 2 gram pelin otu toz halde, 1 gram usnea toz halde, 115 gram bal mumu, 1 çay kaşığı E vitamini 1 çay kaşığı okaliptüs esansı yağı.

Bitkisel Yara Merhemin Hazırlanışı
1. Bütün bitkileri zeytin yağı ile karıştırarak bir yağ haşlaması hazırlayın.

2. Bitkisel yağ haşlamasını haşlama hazırlamak için kullanılan kaba yağı ilave edin ve onu ocakta yavaş yavaş yeniden ısıtın.

3. Bal mumunu ölçün ve kaba ilave edin. İyi bir tahmini değer yağ haşlamasının her 500 miligram için 60 gram bal mumudur (bu durumda formüldeki miktar da 115 gramdır). Pek çok kişi bal mumunu rendelemeyi tercih eder, ama ben onu küçük parçalara ayırırım. Bal mumu eriyene kadar ısıtın.

4. Tavayı ocaktan indirin. Karışımın katılaşmaya başlamasına kadar soğumasına izin verin, sonra E vitamini yağı ve okaliptüs esansı yağını ilave edin ve iyice karıştırın.

5. Karışım daha sıvı haldeyken, merhem kaplarına dökün ve etiketleyin.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

dogal-yara-kremi-nasil-yapilir

Bu yazı doğal yara kremi bitkisel yara kremleri tarifi nasıl yapılır için merhem yapımı evde kara merhemi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kara merhem nasıl yapılır

1 Yorum var Bitkisel Doğal Yara Kremi Nasıl Yapılır

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.