Bit Nasıl Geçer Temizlenir Bitlenmeye Ne iyi Gelir

0
493
Okunma

Kimsenin başına gelmesini istemediği, hele hele çocuklarımızın daha kolay tanışma şansı olan bitlenme problemi için bitkisel ve doğal çözüm önerileri hakkında bilgi vermek istiyorum bu yazımızda.

Sitede daha önce bitlenmenin nedenleri ve sebepleri hakkında bir paylaşım yapmıştık. İsterseniz arama yaparak bu yazımızdan da faydalanabilirsiniz. Şimdi sözü fazla uzatmadan bite ne iyi gelir, bit nasıl geçer gibi soruların cevabına dönelim.

Bitlenmeye Evde Doğal Çözüm: Bite iyi gelen şeyler ve bite bitkisel çözüm önerilerimizi sırayla aktaralım.

Tuzlu Su: Tuzun kurutma etkisi ile bitler ortadan kaldırılabilir. Bitlerin kuruyarak ölmesini sağlar. Bir çeyrek fincan tuz ve bir çeyrek fincan sirke iyice karıştırılır. Bu karışım saçlara ve kafa derisine yedirilir ve temiz bir havlu ile baş sarılarak 2 saat kadar bu şekilde beklenir. Sonra baş yıkanır ve saçlar iyice kurulanır.

Zeytinyağı: Zeytinyağı saçınıza hiçbir şekilde zararı olmayacağı için rahatça ve bol bol saçınıza bu tedaviyi uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı bol zeytinyağı ile ıslattıktan sonra temiz bir havlu ile başınızı iyice sarın ve gece boyunca bu şekilde bekletin. Sabah olduğunda ince aralıklı bir bit tarağı ile saçlarınızı taradığınızda ölmüş bitlerin tarakta kaldığını göreceksiniz. Tarama işleminin ardından saçlarınızı şampuanlayarak iyice durulayın.

Sarımsak: Güçlü sarımsağın kokusu bitlerin boğularak ölmesini sağlamaktadır. 8-10 diş sarımsak hamur haline gelene kadar ezilerek püre haline getirilir ve iki ya da üç kaşığı limon suyu ile karıştırılır. Karışım kafa derisi üzerine uygulanarak iyice yedirilir. Sonrasında yarım saat kadar beklenir ve saç sıcak su ile iyice durulanır.

Çay Ağacı Yağı: Çay ağacı yağı içerdiği bileşenler ve antiseptik özellikleri nedeni ile bitler için kullanılabilecek en etkili ilaçlardan birisi olarak bilinmektedir. Bir çay kaşığı çay ağacı yağı ile üç yemek kaşığı zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı karıştırılır ve kullanılan şampuan ile beraber saçlara ve kafa derisine masaj ile uygulanır.

Vazelin: Vazelin yoğun yapısı nedeni ile bitler için boğucu özellik gösterebilir. Yatmadan önce vazelin, kalın bir tabaka şeklinde kafaya sürülür. Kafa temiz bir havlu ile iyice sarılır ve gece boyunca bu şekilde bekletilir. Sabah saçlar şampuanla yıkandıktan sonra iyice durulanır.

Bitlenmeye Ne iyi Gelir: Bitlenme durumu ile karşılaştınız, gereken tıbbi veya bitkisel desteği sağladınız diyelim. Ne yazık ki olay tam olarak burada noktalanmıyor. Bitlenmeden kesin şekilde kurtulmak için lütfen bu uygulamaları da yapın.

Evdeki tüm elbiseler, iç çamaşırlar , yastık yorgan ve özellikle banyo havlular en az 60 derecede yıkanmalıdır. Hatta çocuklarınızın tüylü oyuncaklarını bile yıkamalısınız.

60 dereceye dayanamayacak eşyalarınızı hava almalarını engelleyecek plastik bir torba içinde en az 14 gün muhafaza etmelisiniz. Ve ya en az 24 saat derin dondurucuda bekletip bitlerin ölmesi sağlanmalıdır.

Yıkanması güç olan halı, battaniye, döşek ve koltuk takımları gibi büyük eşyalarınızı elektrikli süpürge ile iyice çektirin.

Saç fırçaları ve taraklar, en az 54 derece sıcaklığında kaynar suyun içinde, 10 dakika bekletip temizlenmeli.

BİTLENME HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bitlenmeye-ne-iyi-gelir

Bu yazı bitlenmeye ne iyi gelir karşı önlem evde bitkisel kesin doğal çözüm nasıl geçer önlenir için ilaç bitkisel öneriler bite ne iyi gelir karşı sirkeli su şampuan en etkili ilaç bitlerden nasıl anlarız önlenir kurtulunur kurtulmanın yolu bitleri nasıl temizlerim yok ederiz temizlemek için ne yapılmalı iyi gelen bitkiler biti ne geçirir temizler neler öldürür bitler suda boğulur mu neye gelmez bitlenmeyi ne geçirir engelleyen toka konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın