Bilek Ağrısına Ne iyi Gelir Ne Yapılmalı

1
2271
Okunma

Yazımıza başlamadan önce şunu belirtelim; bu yazı el bileği ağrısı ve el bileklerinde oluşan ağrılar için yazılmıştır. Farklı bir yazımızda ayak bilekleri için tedavi yöntemlerini de anlatacağız.

Bilek ağrısı günümüzde sık rastlanılan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın bir çok nedeni vardır. Bu ağrıya doğru tedavinin uygulanması çok önemlidir. Bilek ağrısının nedenleri tendinit, burkulma, karpal tünel sendromu, artrit yani eklem iltihabı, ganglion kisti ve bilek kemiklerinin kırılmasıdır.

Bile Ağrısına Ne iyi Gelir? Şimdi ilk önce bilek ağrısını geçirmek için neler yapılabilir bunlardan bahsedelim. Daha sonra ise bilek ağrısına bitkisel çözüm önerilerini vereceğiz.

Dinlenme: Bilek ağrısına neden olan birçok durum için ilk yapılması gereken eklemi dinlendirmek ve enflamasyonun geçmesini beklemektir. Fakat eklemi dinlendirirken dikkatli olmak çok önemlidir çünkü uzun süreli hareketsizlik de eklemin sertleşmesine neden olabilir.

Buz Uygulama: Buz torbaları ve sıcak desteği bilek ağrısı için en çok kullanılan tedavi yöntemleridir. Fakat ne zaman hangisini kullanmayı bilmek çok önemlidir.

Buz tedavisi genelde 48 saat içinde görülen sakatlıklarda ve özellikle de şişme durumunda kullanılır. Buz tedavisi eklem etrafındaki şişmeyi dindirir. Buz tedavisi özellikle bilek burkulmalarında şişme sonucu görülen ağrıların azaltılmasına yardımcı olur.

Bilek Desteği: Destek atelleri bilek burkulması geçiren ya da bileklerini kolayca inciten kişiler için faydalıdır. Bu ateller bilek hareketleri için destekleyici bir etki yapar fakat daha şiddetli durumlarda fayda sağlamaz.

İltihap Sökücü İlaçlar: Steroit olmayan anti-enflamatuar ağrı ilaçları özellikle artrit ve tendinit kaynaklı bilek ağrısı şikayetlerinde kullanılır.

Kortizon Enjeksiyonları: Kortizon enflamasyonu tedavi eden çok güçlü bir ilaçtır ve enflamasyon da bilek ağrısı görülen kişilerde ortak şikayettir. Bilek ağrınız için kortizon tedavisinin muhtemel faydalarını dokturunuz ile görüşebilirsiniz.

Artroskopik Bilek Ameliyatı: Bazı bilek şikayetleri cerrahi müdahale gerektirebilir. Artroskopik ameliyat teşhis konduktan sonra bazı bilek ağrısı nedenleri için tedavi seçenekleri arasındadır.

Bilek Ağrısına Bitkisel Çözüm: Sizlere bilek ağrısı için çok faydalı olan sadece bir tane öneri vereceğiz. Yıllardır herkes tarafından kullanılan bu yöntemi dinlenme ile beraber uyguladığınızda oldukça fayda sağlayacaksınız.

Mayasız çiğ hamurun bileklere sarılması veya püre haline getirilmiş közlenmiş soğanın tülbent yardımıyla eklemlere sarılması oldukça faydalı olacaktır.

BİLEK AĞRISI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bilek-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı bilek ağrısına ne iyi gelir ne yapılmalı ne sürülür nasıl geçer giderilir tedavi edilir için mouse krem okunacak dua iyi gelen şeyler bitkiler bilek ağrılarına bileklik bitkisel çözüm hangi bölüm doktor bakar doğal kesin evde çare son bilek ağrısını ne geçirir keser giderir yok eder giderir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: el bileği ağrısı bitkisel tedavi, bilek ağrısına ne iyi gelir, bilek ağrısına ne iyi gelir evde, bilek ağrısına bitkisel çözüm, ayak bileği ağrısı evde tedavi, bilek ağrılarının tedavisi için hangi yöntem yapılmalıdır

1 YORUM

  1. Merhaba hocam ismim aydın bir ay oldu sağ elbileğimde bir ağrı var baş parmağıma vuruyor elimi aşağı cevirince bilek kemiğim çok ağrıyor dra gittim filim çekti bişey yok dedi gün

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın