Biberiye Çayının Faydaları Zararları Hazırlanışı

0
650
Okunma

Bu akşam yemeği biraz çok kaçırdım diyenlerden misiniz? Malumunuz artık yeni moda bitkisel çaylar.

Bu yazımızda sizlere hazımsızlık konusunda kesin çözüm olan biberiye çayının yapılışını, faydalarını ve yan etkilerini anlatmak istiyorum. Elbette biberiye çayı sadece hazımsızlığa değil farklı bir çok konuda size iyi gelecek.

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır? Biberiyeyi pek çok farklı yöntemlerle tüketmek mümkün ve bunların arasında hazırlanışı en kolay olanlardan biride biberiye çayı. Biberiye içinde bulunan antioksidanlar ve vitaminlerden faydalanmak için 1 çay kaşığı kurutulmuş biberiye yaprağını bir fincan suya atıp kaynatmanız yeterli.

Biberiye çayının daha iyi demlenmesi için 10 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşin üzerinden alın ve demliğin kapağı kapalı halde 10 dakika süreyle bekletin. Tatlandırmak için organik bal kullanabilirsiniz. Günde 2 bardak biberiye çayı hazımsızlık veya kabızlığa kısa sürede çözüm olacaktır.

Biberiye Çayının Faydaları: Yaprak dökmeyen küçük bir ağaca benzeyen biberiye bitkisi çam kokusuna benzer kokusuyla başta balık ve et yemekleri olmak üzere mutfaklarda pek çok yemeğe lezzet vermek amacıyla baharat olarak tüketilmektedir.

Yıl boyu bulunabilen taze biberiye, yaprak dökmeyen çalı şeklinde bir görünüme sahip olan bitkidir ve çam ağacı benzeri yapraklara sahiptir. Biberiye bitkisi en çok hazımsızlık ve kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında ve hafızayı güçlendirmek için tavsiye edilmektedir.

Biberiye çayının faydalarını sıralamak istersek; Hafızayı güçlendirir, Konsantrasyonu arttırır, Hazımsızlığı giderir, Kabızlığı giderir, Toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Kan dolaşımını arttırır, Beyin ve kalp gibi hayati organlara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar, Baş ağrısı ve migren ağrılarını hafifletir, Stresi azaltmaya yardımcı olur.

Biberiye Çayının Yan Etkileri: Biberiye alerjiye neden olan bitkiler arasında yer almamaktadır. Fakat yinede gebelik ve emzirme gibi hassas dönemlerde kullanılmadan önce bir doktora başvurulması kesinlikle tavsiye edilir. Mide ülseri ve yüksek tansiyonu olanların kesinlikle biberiye çayı içmemesi gerekir.

BİBERİYE ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

biberiye-cayi-neye-iyi-gelir

Bu yazı biberiye çayının faydaları zararlarını hazırlanışı saça cilde faydası mideye zararı biberiye çayı nasıl içilir zayıflatır yapılır demlenir tüketilmeli kaynatılır ne işe yarar nelere iyi gelir nerede bulunur nedir ne kadar ne sıklıkla içilmeli ne zaman içilir ne işe yarıyor neye iyi gelir yan etkileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın