Bel Tutulmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
643
Okunma

Gündelik hayat içerisinde çok basit hareketler ve ani durumlar neticesinde bel tutulması problemi ile karşı karşıya kalırız.

Bu yazımızda sizlere bel tutulmasına ne iyi gelir ve bel tutulmasına iyi gelen şeyler nelerdir bu konuda basitçe uygulanacak bitkisel çözümler ve doğal tedavi yöntemlerini anlatacağım.

Bel Tutulmasına Ne iyi Gelir? Bel tutulması durumunda evde kolayca uygulanacak basit ve pratik çözüm önerileri hakkında bilgi verelim şimdi.

FESLEĞEN: Bel ağrısı için faydalı olabilir. Bir su bardağına 9-10 fesleğen yaprağı koyun ve kaynatın. Soğuduktan sonra bir tutam tuz ekleyerek için. Kas gevşetici özelliğinden dolayı bel tutulmasına iyi gelir.

HAŞHAŞ TOHUMU: Tohumu bel ağrısı tedavisi için eskiden beri kullanılır. 100 gram haşhaş tohumunu 1bardak süte karıştırın. Günde 2 çay kaşığı olacak şekilde tüketin. Bel ağrısının hafiflemesini sağlar.

SARIMSAK: Bel ağrısı tedavisine yardımcı olabilecek bileşenler içerir. Hafif sırt ağrıları için 2-3 karanfili sabah aç karınla yiyin. Ayrıca, sarımsak yağı ile sırtınıza masaj yapabilirsiniz.

BUĞDAY: Acıyı en aza indirmeye yardımcı olan, analjezik etki üreten bileşikler içermektedir. Gece bir miktar suda 1 avuç buğdayı sabaha kadar bekletin. Sabah bu karışıma çim ve kişniş karıştırın. Sonra bir fincan süt karıştırın ve günde 2 kere için.

PAPATYA ÇAYI: Günde 1 bardak papatya çayı tüketmek gergin kas dokularını rahatlatır. Bel ağrılarını giderir. Bunun için bir bardak suda 4-5 tane papatyayı kaynatın ve günde 2 kere, 4 gün boyunca için.

ACI BİBER: Acı biber, ispirto ile karıştırılır ve bu karışım özdeşleşmesi için bir süre dinlenmeye bırakılır. Daha sonra bel ağrısı oluşmakta olan bölgeye dinlenen bu karışım sürülerek tedavi uygulanmış olur.

LAHANA: Lahana yaprakları bel ağrılarında bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılmakta olan bir çözümdür. Lahana yapraklarının ütü ile ısıtılarak bel bölgesinde ağrının oluşmuş olduğu yere ısıtılmış olan bu lahana yaprakları sarılır ve günde bir kaç kez değiştirilerek uygulanır.

TURP: Turp suyu da bel ağrılarında kullanılmakta olan bitkisel yöntemler arasındadır. Turp suyu sıkılarak elde edilen su içerisine tatlandırmak amaçlı bir miktar bal karıştırılarak içilir ve bir kaç gün sonrasında bel ağrılarının dindiği belirti gösterecektir.

BEL TUTULMASI VE BEL AĞRILARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bel-tutulmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı bel tutulmasına iyi gelen şeyler ilaçlar krem merhemler için iğne kremler krem egzersiz ilaç ne yapılmalı bitkisel doğal kesin çözüm çare son tedavisi nasıl geçer tedavi edilir ne kadar sürer için hareketler ne yapılır yapılması gerekenler bel tutulduğunda ne yapılmalı bel tutulmasını ne geçirir bel tutulunca nasıl yatılmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bel tutulduğunda neler yapılır

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın