Bel Ağrısına Ne iyi Gelir iyi Gelen Şeyler

0
858
Okunma

Bel ağrıları halk arasında herkesin başına gelen bir durum. Bu yazımızda sizlere doğal tedavi yöntemleri ile bel ağrısından nasıl kurtulursunuz bunu anlatacağım.

Bel ağrısına iyi gelen yiyecekler, bitkiler, ilaçlar, egzersizler hatta değişik tedavi metotları hakkında elimden geldiğince derleme yaptım. Umarım işinize yarar ve bel ağrısını en kısa sürede yok edersiniz.

1) Akupunktur Terapisi: Kronik bel ağrıları çeken kişilere uygulanan akupunktur seanslarının 1-2 sene içerisinde söz konusu kişilerin bel ağrısı şikayetlerini tamamen geçirdiği ortaya çıkmıştır. Akupunkturun meydana getirdiği bu olumlu etkinin bilimsel açıklaması ise şu şekildedir. Sinirleri uyaran akupunktur iğneleri, sinir sisteminin bel ağrısını kesen nörokimyasallar salgılamasını teşvik etmektedir.

2) Ağrı Kesici Kremler: Kapsaisin maddesi, bibere acı tadını veren bir maddedir. Cilde sürüldüğünde yakıcı etkisi ile bel ağrılarının hissedilmesini önlemektedir.

3) D vitamini: Kronik kas ağrısı, D vitamini eksikliğinden kaynaklanabilmektedir. En önemli D vitamini kaynağı güneş ışığıdır. Bunun haricinde süt ve tahıl, balık ürünlerinde de D vitamini bol miktarda bulunur. D vitamini yönünden zengin beslenmeler bel ağrılarını azaltır.

4) B12 vitamini: B12 vitamini, bel ağrısı azaltma etkisi olan önemli bir vitamin çeşididir. B12 eksikliği çeken kişilerin bel ağrıları şiddetli seyretmektedir. B12 yönünden zengin bir beslenmeye sahip olmanız gerekiyor.

5) Magnezyum: Vücuttaki 300′den fazla biyokimyasal reaksiyonda etkili olan magnezyum, vücudun kas ve sinir hücrelerinin sağlıklı faaliyet göstermelerini de sağlar. Yeteri derecede magnezyum alan kişilerde bel ağrısı seyrek olur.

6) Aksöğüt Kabuğu: Aksöğüt Kabuğu vücutta aspirin benzeri doğal bir etki yapmaktadır. Bu etkinin nedeni, Aksöğüt Kabuğunda bulunan salisinle adı verilen bir madde olup salisilik asidin bir türevidir. Bu maddenin bel ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

7) Yoga Tedavisi: Yoga sadece vücuda esneklik ve dayanıklılık kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kronik bel ağrılarına da iyi gelir. 20 haftalık bir yoga antrenmanı neticesinde bel ağrılarınız önemli ölçüde azalacaktır.

8) Nefes Teknikleri: Zihin-beden bağlantısını kullanarak yapılan nefes alma teknikleri, bel ağrısını azaltmada oldukça etkilidir. Nefes alma tekniklerini artık bir çok web sitesindeki kaynaklardan ücretsiz elde edebilmek pekala mümkündür. Ortalama olarak 6-8 hafta (12 seans) süren nefes egzersizleri neticesinde vücutta ağrılara neden olan stres birikimi büyük ölçüde yok olmaktadır.

9) Masaj Terapisi: Birçok kişiye, bel ağrıları nasıl geçer diye sorduğumuzda ilk aldığımız cevap hiç şüphesiz masaj yoluyla olmaktadır. Masaj terapisi, ağrı geçirmek amacıyla insanların en yaygın kullandıkları doğal terapi yöntemidir.

10) Bel Ağrısı için Egzersizler: Bel ağrılarını geçiren 3 farklı egzersizi sizlere anlatmak istiyorum.

Egzersiz 1: Sırt üstü uzanın, dizlerinizi kırın ve ayak tabanınız yere değsin. Bu pozisyonda karın kaslarınızı sıkıp 10 saniye bekleyin. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

Egzersiz 2: El ve dizlerinizin üstünde durun. Dizleriniz tam kalçalarınızın, elleriniz ise tam omuz hizasında olmalı. Bir elinizi ileri doğru uzatırken çaprazda bulunan bacağınızı geriye doğru uzatın ve 10 saniye kadar bekleyin. Yani sağ elinizi ileri uzatırken sol bacağınızı arkaya doğru esnetin. Aralarda 10’ar saniye dinlenebilirsiniz.

Egzersiz 3: Yüz üstü uzanın ve ellerinizi alnınızın altına koyun. Bacaklarınızın arasında 20 santim olmalı. Bu pozisyonda iken tek bacağınızı yerden yaklaşık 10 santim kaldırarak 10 saniye kadar havada bekletin. Diğer bacağınızla hareketi tekrarlayın. Bu hareketi her bacak için 10 kez yapmanız yeterli olacaktır.

BEL AĞRILARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bel-agrisina-iyi-gelen-yataklar

Bu yazı bel ağrısına iyi gelen şeyler yiyecekler masaj sporlar yataklar ilaçlar merhem krem yemekler krem yakı ilaç iğne kim bakar hangi bölüm doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde çare son için korse yatak önerisi yapılacak egzersizler bel ağrısını ne giderir önlemek için kesen gideren ne geçirir geçiren hacamat kemer jeller ne yapmamız gerekiyor geçirmek için çözümü ne rahatlatır karına kalbe vurması hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın