Basura Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Tedavi

0
456
Okunma

Basur ne yazık ki genelde beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı ile alakalı bir sağlık sorunudur.

Özellikle çok oturarak çalışmak zorunda kalan kişilerde basur problemi ortaya çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse masa başı çalışan kişiler ve şoförler basura en çok rastlanan meslek gruplarının başında yer alır.

İnsanlar genelde basur hastalığını utandıkları için kolay kolay tedavi ettirme yolunu tercih etmezler ve buna bağlı olarak bitkisel çözümler ile alternatif tedavi yolları ararlar. İşte bu yöntemi tercih edenlere göre muazzam bir yazı hazırladık. Basura iyi gelen ve iyi gelmeyen şeyleri sizler için anlatmaya çalıştık.

Basura Bitkisel Çözüm: Basura iyi gelen bitkisel bir önerimiz var. İbrahim Saraçoğlu bu tavsiye ile basura kesin ve doğal çözüm sağlayabilirsiniz.

Tarifi: Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce aç karnına olmak şartıyla, 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotunu iyice çiğnedikten sonra su yardımı ile hap yutar gibi yutun.

Dere otunun bu şekilde kullanılması basura karşı mükemmel bir çözüm getirmektedir. Uygulamaya 1 ay boyunca aralıksız şekilde devam edilmelidir.

Basura Karşı Alınabilecek Önlemler
Basur sorunu yaşayan arkadaşlarımız beslenme şekillerine dikkat ederek, basur sancısı ve ağrısını en aza indirebilir. Özellikle sebze, meyve ve kepekli un mamulleri bol bol tüketmelisiniz. Basur için ne yapılır merak edenlere bir kaç öneri.

1-) Kepekli ekmek, yulaf ezmesi, keten, susam, sebze ve kabukları soyulmamış meyve yemeniz önerilir.

2-) Beyaz ekmek, çikolata, hamurlu yiyecekler, siyah çay ve kahveden mümkün olduğunca az tüketmelisiniz. Hatta hiç tüketmezseniz daha iyi olur.

3-) Hayatın akışında hafif şekilde spor veya düzenli yürüyüş yapmayı alışkanlık edinin.

4-) Tuvalet ihtiyacı giderilirken acele edilmemelidir.

5-) Müshil yapıcı ilaçlar kullanmanız önerilmez. Bunun sebebi bu ilaçların mineral kaybına neden olması ve basura iyi gelmemesidir.

Basura iyi Gelen Yiyecekler: Ahududu, böğürtlen gibi meyveler damar büzücü özelliklerinden dolayı basur için faydalı besinler arasındadır. Ayrıca hurma, dereotu, keçiboynuzu, kapari, madımak otu gibi yiyecekler basura iyi gelmektedir.

Basura Ne iyi Gelmez: Bazı gıdalar basur oluşmasını olumsuz yönde etkileyebilir. Baharatlı gıdalar (kırmızı biber, kara biber, pul biber, acı biber), lahmacun, çiğ köfte, hamburger, pizza, ketçap, turşu, sosis, turunçgiller (limon, mandalina, portakal, greyfurt), aşırı miktarda tüketilen çay ve kahve, asitli içecekler, enerji içecekleri, fazla tuzlu gıdalar ve konserve ürünler basura iyi gelmemektedir.

Basura iyi Gelen Şeyler: Basur sorunu olanlar için yiyecekler ve öneriler dışında farklı uygulama önerilerimizde var. Şimdi sırayla bunları anlatalım.

Buz: Kan damarlarının şişliğini azaltarak basur sebebiyle kaynaklanan ağrıların anlık olarak rahatlamasını sağlar. Bunun için buz kütlesini bir beze veya havluya sararak basur olan bölgeye 20 dakika boyunca uygulayın.

Kuru Erik: Kuru erik sindirim sistemini hızlandırdığı gibi basur tedavisinde de etkilidir. Düzenli şekilde kuru erik tüketmek veya hoşafını yaparak içmek basur sorununu ortadan kaldırabilir.

Badem Yağı: Badem yağının yumuşatıcı bir etkisi vardır. Badem yapı basur olan bölgeyi nemlendirir ve yanma ile kaşıntı hissini azaltır. Badem Yağını pamuğa dökerek ağrı, kaşıntı veya sancı olan bölgeye uygulayın.

Limon Suyu: Limon suyu kılcal ve kan damarı duvarlarının güçlendirilmesi sağlayarak basur tedavisine yardımcı olur. Aynı zamanda etkili antioksidan olması ve C vitamini içermesi hemeroid tedavisini hızlandırmaya yarar.

Hindistan Cevizi Yağı:  Hindistan cevizi yağı basur tedavisinde kullanılan bir başka etkili bitkisel yağ önerisidir. Hindistan cevizi yağı basuru önlemek için gereken pek çok besini içerir. Aynı zamanda, antiviral, anti-mikrobik ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Pamuk kullanarak uygulama yapabilirsiniz.

BASUR VE HEMOROİD KONUSUNDA UZMANLARIMIZA ÇEKİNMEDEN SORU SORMAK İÇİN YORUM YAZMANIZ YETERLİ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

basura-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı basura iyi gelen bitkiler şeyler dua yöntemler yiyecekler ilaçlar bitki tohumu otlar haplar krem hangisi bitkisel çaylar ne iyi gelir ne iyi gelmez ne sürülür ne yapmalı doğal kesin için fitil ilaç bitkisel çözüm nedir basur nasıl geçer olur önlenir kanar ameliyat edilir tedavisi nasıldır basuru ne geçirir giderir önler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın