Baş Dönmesine Ne iyi Gelir iyi Gelen Şifalı Bitkiler

0
735
Okunma

Gündelik hayatta bazen tansiyon düşmesi, bazı durumlarda yorgunluk nedeniyle hemen hemen herkesin başı döner. Kimse yoktur ki ben bugüne kadar hiç baş dönmesi problemi yaşamadım diyebilsin. Aslına bakılırsa çoğu kişi tarafından pek umursanmayan baş dönmesi ne yazık ki ilerleyen süreçte oluşabilecek farklı sıkıntıların habercisi olabilir.

Baş dönmesinin sürekli şekle gelmesi bir hastalık veya rahatsızlığın işareti olsa da, çoğu zaman yorgunluk ve uykusuzluk gibi basit nedenler baş dönmesine neden olmaktadır.

Bir hastalık sebebi ile değilde, anlık veya günlük basit ve önemsiz nedenlerle ortaya çıkan bu tarz baş dönmesi durumlarında sizlere çok faydalı olacak bitkisel çözümler önermek istiyorum. Sizde bu doğal çözümleri uygulayarak baş dönmesine kesin çözüm bulmuş olacaksınız.

Baş Dönmesine Ne iyi Gelir? Tamamen doğal ve alternatif yollar kullanarak baş dönmesi sorununa çok kısa sürede müdahale edebilir ve kesin çözümler alabilirsiniz.

Baş Dönmesine iyi Gelen Bitkiler: Zencefil, Alıç, Sedef otu, Nane baş dönmesine iyi gelmektedir.

Zencefil içinde bulunan tanen maddesi sayesinde denge sistemini güçlendirir.  Alıç bitkisinde bulunan reçineler beyne giden damarları güçlendirir. Sedef otu ferahlatıcı etkisi ile baş dönmesi için kullanılır. Nane içerdiği vitamin ve mineraller ile bağışıklık sistemini güçlendirerek baş dönmesine iyi gelir.

Baş Dönmesine iyi Gelen Yağlar: 2 çorba kaşığı kadar susam yağı ısıtıldıktan sonra üzerine yarım kahve kaşığı toz tarçın ve yarım kahve kaşığı toz kakule ilave edilerek karıştırılır. Elde edilen karışım baş bölgesini masaj hareketleriyle sürülüp yaklaşık olarak 15 dakika bekletilir.

Baş Dönmesine iyi Gelen İçecekler: Bir bardak su içine eşit miktarda karabiber limon suyu ve tuz eklenerek baş döndüğünde içilir.

Baş Dönmesine iyi Gelen Yiyecekler: Bir bardak sütün içine zencefil ve karanfil eklenerek kaynatılmalı ve bir miktar şeker eklenerek her gün düzenli olarak tok karnına içilmelidir.

Baş Dönmesine Okunacak Dua: Peygamber Efendimiz (S.A.V) Bir uzvun ağrıdığı zaman ağrıyan yerin üzerine elinizi koyunuz ve Önce 3 kere bismillah 7 defa da; ”Bismillahirrahmanirrahim. Euzü billahi ve kudratihi min şerri ma ecidü ve ühaziru” duasını okuyun demiştir.

Bu duanın anlamı “Hissetmekte olduğum ve sığınıp, sakınmaya çalıştığım şeyin şerrinden Allah’a ve O’nun kudretine sığınıyorum.”

Baş Dönmesine Bitkisel Çözümler: Bu basit ama etkili çözümleri evde uygulayarak baş dönmesi için kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

– 4 adet fesleğen yaprağı bir bardak sütün içerisine konur ve bir süre boyunca süt kaynatılır. Bu karışım her gece yatmadan önce içilir.

– Bektaşi üzümü dövülerek toz haline getirilir. 1 kaşık üzüm tozu, 1 kaşık kişniş tohumu bir bardak suya eklenerek gece boyunca bekletilir. Ertesi sabah aç karnına istenilen oranda şeker eklenerek içilir.

– Eşit miktarda kabak çekirdeği ve soyulmuş badem bir gece suda bekletilerek ezilip macun yapılır ve içilir.

– 1 adet tam kereviz bitkisinin bir mikser yardımıyla suyu sıkılır ve baş dönmesi meydana geldiği zaman yarım su bardağı içilir.

– Bir yemek kaşığı badem, bir yemek kaşığı kabak çekirdeği içi, 1 kaşık haşhaş tohumu, 3 kaşık buğday unu karıştırılarak robottan geçirilmeli ve ince bir toz haline getirilmelidir. Bir kapta eritilen bir kaşık tereyağının içine süt eklenir ve toz karışım dökülerek birlikte kaynatılır ve günde bir yemek kaşığı tok karnına içilir.

BAŞ DÖNMESİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bas-donmesine-iyi-gelen

Bu yazı baş dönmesine iyi gelen bitkiler yiyecekler besinler gıdalar şeyler ilaçlar okunacak dua doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi çare evde son hangi bölüm bakar doktora gidilir için ilaç ne iyi gelir ne yapılır baş dönmesini ne geçirir nasıl geçer giderilir önlenir tedavi edilir baş dönünce ne içilir başım dönüyor ne yapmalıyım başı dönene ne yapılır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın