Bahar Yorgunluğuna Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
594
Okunma

Bahar aylarında, vücut metabolizmasındaki değişikliklerle birlikte oluşan halsizlik, isteksizlik ve yorgunluk hissine “Bahar Yorgunluğu” denir.

Ne yazık ki özellikle hassas vücutlar bahar aylarında hasta olmaya ve yorgan döşek yatmaya çok yatkındır. Bu yazımızda sizlere bahar yorgunluğuna ne iyi gelir ve bahar yorgunluğuna iyi gelen şeyler nelerdir bunları kısaca anlatmak istiyorum.

Bahar Yorgunluğuna Ne iyi Gelir? Sıralayacağımız tavsiyeler bahar yorgunluğunun tedavisi ve geçmesi için oldukça etkilidir.

Beslenmenize dikkat edin: Bahar yorgunluğuna karşı sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek, fazladan mineral ve C vitamini içeren besinler tüketmek uyumunuzu kolaylaştırır. Yorgunluk çoğu zaman da düşük miktarda sıvı alımı ile ortaya çıkabildiği için, bolca su, çay ve şekersiz içecekler için.

Çok kısa öğle uykusu: Güç toplamak için imkanınız varsa öğlen uykusuna yatabilirsiniz fakat bunun 30 dakikayı geçmemesine dikkat edin. Aksi durumda vücudunuzda tekrar uyku hormonu olan melatoninin salınımı artar.

Egzersiz yapın: Mevsimsel yorgunluğu yenmede egzersiz yapmanın özel bir önemi vardır. Her fırsatı daha fazla hareket etmek için kullanın. En basit haliyle daha fazla merdiven çıkarak, daha fazla açık havada yürüyerek vücudunuza daha fazla oksijen dolar ve dolaşım sisteminizin hızlanır.

Bahar Yorgunluğu için Öneriler: Bahar yorgunluğundan kurtulmak için en etkili yöntem içecekler ve bitki çayları ile çözüm sağlamaktır.

Yeşil Çay: Sağlıklı içecekler içerisinde en iyilerden olan yeşil çay, özellikle bahar aylarında günde iki kupa tüketilebilir. Gün içerisinde tüketilmesi önerilen yeşil çay hem metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacak hem de bağışıklık sisteminizin daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Melisa Çayı: Antiseptik özelliği olan melisa çayının bahar aylarında düzensiz uyku problemi olan kişiler tarafından tüketilmesi gerektiği bilinmektedir. Günde bir kupa yeterli düzeydedir. Ayrıca hazmı kolaylaştıran, mideyi rahatlatan ve gaz sıkıntısı çekmenizi engelleyen melisa çayı tüketerek bahar yorgunluğu yaşama riskinizi azaltabilirsiniz.

Ihlamur: Bahar aylarında baş ağrısı çeken bireyler için birebir olan ıhlamur, mide salgısını azaltarak besinlerin hazmını da kolaylaştırmaktadır. Gün içerisinde 1-2 kupa ıhlamur tüketmelisiniz.

Papatya: Gaz giderici etkisi olan papatya çayı, özellikle mide ağrısı ve sindirim sıkıntısı çeken bireylerin tüketmesi gereken bir içecektir. Bahar yorgunluğu ve düzensiz yaşam nedeni ile kabızlık sıkıntısı çeken bireyler günde bir kupa papatya çayı içmesi gerekmektedir.

BAHAR YORGUNLUĞU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bahar-yorgunluguna-iyi-gelen-yiyecekler

Bu yazı bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler bitkiler içecekler vitaminler ilaçlar ne iyi gelir karşı doğal reçete kesin bitkisel çözüm evde için vitamin mucize ilaç ne yapmalı öneriler bitki çayı nedir neden olur ne zaman başlar ne demek nedenleri ne zaman geçer nasıl atılır geçer olur önlenir yenilir anlaşılır hangi aylarda olur doktora gidilir bölüm bakar bahar yorgunluğunu atlatmanın yolları atmak için gidermek atmanın hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın