Bağırsak Tıkanıklığına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
1344
Okunma

Bağırsaklar vücudumuzun en önemli organları arasında yer almaktadır. Bağırsakların düzgün çalışmaması neticesinde bir çok hastalık ve sorun ortaya çıkmaktadır.

Bağırsakların yeteri kadar çalışmaması ve son radde olarak tıkanması için bitkisel çözüm önerileri vereceğiz bu yazımızda. Bakalım bağırsak tıkanıklığına iyi gelen şeyler nedir beraber görelim.

Bağırsak Tıkanıklığına Ne iyi Gelir? Bağırsakların tıkanması tamamen beslenme alışkanlıklarının kötülüğü ve bozukluğu ile alakalıdır. Ufak tefek bazı önlemler ile bağırsak tıkanması oluşmadan önlem almış olursunuz.

– Öncelikle sindirim sisteminin ihtiyacı olan sıvının alınmasını sağlamakla işe başlayabiliriz. Günde 8-10 bardak su tüketmek bağırsak tıkanıklığının önüne geçmek için oldukça önemlidir.

– Mümkün olduğunda fazla çeşitte meyve ve sebze tüketmek gerekmektedir.

– Tüm gün evde oturmayın. Mümkün olduğunca yürüyüş yaparak bedeninize hareket katın.

– Günlük beslenme programında mümkün olduğunca “iyi yağlar” olarak adlandırılan zeytinyağı, keten yağı gibi yağlardan tüketmeye özen gösterin. Ayrıca fındık yağı da iyi bir alternatiftir.

Bağırsak Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm: Bitkisel bir tedavi; tonik, bitkiler, bağırsak kayganlaştırıcılar ve müshiller ile yapılabilir. Bunlara rağmen hala bağırsak tıkanıklığı devam ederse bir doktora başvurulmalıdır.

– Kaskara sagrada (Rhamnus purshiana) nazik, canlandırıcı bir laksatif yani müshildir. Kapsül, tablet veya tentür olarak alınabilir.

– Keten tohumu bağırsakları temizlemek için oldukça kuvvetli bir doğal yöntemdir. Bu uygulamalar bağırsaktaki birikmiş yükü hareket ettirir. Taze çekilmiş tohumlarından 1 çay kaşığı, 2 bardak suyla tüketilebilir.

– Kıvırcık labada (Rumex crispus) bağırsağı güçlendirir ve karaciğeri sakinleştirir. Kapsül, tablet veya tentür olarak alınabilir.
– Her gün taze sıkılmış ananas suyu içmeniz bağırsaklar için mucize bir etki yapacaktır. Taze sıkma bulamasanız bile hazır ananas suyu işinizi görmeye yetecektir.

Bağırsak Tıkanıklığına iyi Gelen Bitkiler: Bağırsak tıkanıklığı için, bağırsaklara iyi gelen bitkileri bol miktarda kullanmanız faydalı olacaktır.

Ada Çayı: Bağırsakta oluşan gazların kesilmesine yardımcı olmaktadır.
Ardıç: Ada çayı gibi bağırsaktaki gaz oluşumlarının kesilmesine yardımcı olur.
Buğday: Kepekli buğday ununu kullandığınız yiyecekleri yemeniz, bağırsaklarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

İncir: Kabızlığı gidererek, bağırsakları yumuşatır.
Kuşburnu: Bağırsaklarınızı yumuşatır.
Zencefil: Bağırsaklarda oluşan bozuklukları gidermektedir.

BAĞIRSAK TIKANIKLIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

bagirsak-tikanikligina-ne-iyi-gelir

Bu yazı bağırsak tıkanıklığına iyi gelen bitkiler ne iyi gelir bağırsak tıkanmasına iyi gelen yiyecekler içecekler bitki çayları neler iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir nasıl açılır geçer giderilir önlenir açılır ananas suyu öldürür mü kadınlar kulübü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın