Bağırsak Solucanına ve Kurduna Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
860
Okunma

Bu yazımızda sizlere bağırsak kurdu ve bağırsak solucanı olarak adlandırılan parazitlere karşı uygulanan doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

Aslına bakarsanız bağırsak kurtları ve bağırsak solucanları oldukça geniş bir yazıda anlatılmak zorunda. Bu sebepten dolayı bu parazitlerin nedenleri, belirtileri ve tıbbi tedavisi gibi konuları farklı bir yazımızda daha geniş ele alacağız. Şimdi bağırsak solucanına ve bağırsak kurduna ne iyi gelir, iyi gelen şeyler nelerdir bunları görelim.

Bağırsak Kurduna ve Solucanına Bitkisel Çözüm: Bağırsakta oluşan kurtlar ve solucanlar için iyi gelen bitkiler, yiyecekler ile uygulanan bitkisel çözümleri ve doğal ilaçları sizlere anlatmaya başlayalım.

Sarımsak: Rektumda bağırsak solucanları nedeniyle kaşıntı hissinin tedavisi için en güvenilir ve etkili çözümlerden biridir. Çiğ sarımsak ve biraz vazelin karıştırılarak hamur haline getirilir. Elde edilen hamur tüketilir. Bu hamur bağırsaklarda bulunan solucan yumurtalarının ölmesine yardımcı olurken aynı zamanda kaşıntıyı da azaltır.

Papaya: Ham papaya ezilir ve püre haline getirilir. İçerisine bir yemek kaşığı da bal eklendikten sonra eşit miktarda su ile karıştırılır. Bu karışıma iki saat sonra 30 miligram Hint yağı 250 miligram süt eklenir ve içilir.

Hindistan Cevizi: Bağırsak solucanlarının gidermek için her sabah kahvaltılarda bir çorba kaşığı Hindistan cevizi rendesi yenebilir. Hindistan cevizi yedikten 3 saat sonra süt içilmesi önerilir.

Altın Mühür: İçerisinde toksik bir bileşik olan berberine vardır. Öncelikle suda kaynatılır ve soğuduktan sonra tüketilir.

Nar: Özellikleri sayesinde solucanların öldürülmesine yardımcı olur. Bir adet nar kabukları ile birlikte kesildikten sonra su içerisinde kaynatılır. Soğuması beklenir ve içilir.

Kabak Çekirdeği: Kabak çekirdeği bağırsaklardaki solucanların ölmesini sağlar. Ham kabak çekirdeği çiğnenebilir. Alternatif olarak birkaç kabak çekirdeği suya atılır ve kaynatılır. Ardından süzülür ve soğuması beklenir. Yemeklerden birkaç saat sonra alınır.

Pelin Otu: Pelin otu bağırsak solucanları tedavisinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Bağırsak solucanlarını öldürür ve büyümesini engeller. Bitki ya da kapsül şeklinde bitki marketlerden temin edilebilir. Saf ve taze hali çok daha yararlıdır.

BAĞIRSAK KURDU VE SOLUCANI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAbagirsak-solucanina-ne-iyi-gelirBu yazı bağırsak kurduna iyi gelen bitkiler besinler ilaçlar en etkili ilaç kabak çekirdeği sirke doğal kesin bitkisel çözüm için ilaç hangi bölüme gidilir en etkili ilaç portakal kabuğu kekik nasıl temizlenir düşürülür çıkar bağırsak solucanına ne denir bağırsak kurdunu ne döker ne geçirir düşüren düşürür öldüren döken yiyecekler bağırsak solucanını konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın