Bağırsak Parazitlerine iyi Gelen Bitkisel Çözümler

0
940
Okunma

Bağırsak parazitleri ve kurtları hemen hemen herkeste olabilecek bir sağlık problemidir. Dilerseniz bitkisel çözümleri vermeden önce bağırsak kurdu ve paraziti çeşitlerini tanıyalım.

Kıl Kurtları: 1 santimetre kadar uzunlukta, kısa iplik parçaları şeklinde kurtlardır. Anüs çevresinde kaşıntıya sebep olurlar. Çoğunlukla çocuklarda bulunurlar.

Kamçı Kurtları: 5 santimetre kadar uzunlukta, kamçı şeklinde kurtlardır. Kansızlığa sebep olabilirler.

Kancalı Kurtlar: Genellikle, sıcak iklimlerde yaşayanlarda görülen kurtlardır. Dışkıda, kendilerinden ziyade yumurtaları görülür. Deride kaşıntı, dışkıda kan, kansızlık ve ishale sebep olabilirler.

Yuvarlak Kurt Solucanlar: 20-25 santimetre uzunluğunda, iki ucu sivri, sarımtırak renkte kurtlardır. Sinirlilik, öksürük ve hazımsızlığa sebep olabilirler.

Şerit: 5 metre kadar uzunlukta, yassı şerit şeklinde kurtlardır. Dışkı ile, parça parça çıkarlar. Kilo kaybı ve iştah artmasına sebep olabilirler.

Şimdi bağırsak parazitlerine ve bağırsak kurtlarına karşı uygulanacak bitkisel çözümler ve önerileri sıralayalım.

– 1 kahve kaşığı anason, iyice dövülür ve 2 adet kuru veya yaş incirle yenir. Üzerine 1 bardak su içilir.

– 1 su bardağı kaynamış süte; çorba kaşığı bal konur. İyice karıştırılır ve bir kerede içilir.

– Yarım litre suya 1 avuç nar kabuğu konur. Kaynatılıp, süzülür. Sabah, aç karına 1 bardak içilir. Kurtlar dökülünceye kadar devam edilir.

– Büyükler için; 6 çorba kaşığı soyulmuş kabak çekirdeği; küçükler için; 3 çorba kaşığı soyulmuş kabak çekirdeği, kendisinin bir misli süzme bal ile karıştırılır ve aç karına bir kerede yenir.

– Sabah aç karına, 1 çorba kaşığı süzme bal içilir. 2 saat süreyle hiçbir şey yenmez. Sonra 1 çorba kaşığı daha süzme bal içilir. Yine 2 saat süreyle bir şey yenmez. Sonra 1 kahve fincanı Hint yağı içilir. 2 saat sonra, hafif bir şeyler yenir.

– Bir kaba; 1 litre süt konur. Üzerine, 1 baş doğranmış sarımsak ilave edilir. Bu kap, kendisinden daha geniş bir kabın içine konur ve dıştaki kaba su doldurulur. Sonra, ateşin üzerine konur ve süt kaynayıncaya kadar ısıtılır. Süt kaynadıktan sonra, 10 dakika daha aynı işleme devam edilir. Bu şekilde hazırlanan karışım, 3 eşit parçaya bölünür. Sabah, öğle ve akşam aç karına, birer parçası içilir. Üzerine, bir şey yenmez.

– Yarım litre sirkeye 250 gram nohut konur. Bir gün beklenir. Sonra sirke süzülerek nohutlar serin bir yerde saklanır. Her sabah aç karına 5-10 tane yenir.

BAĞIRSAK PARAZİTLERİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

bagirsak-parazitlerine-iyi-gelen-bitkiler
Bağırsak Parazitlerine iyi Gelen Bitkiler

Bu yazı bağırsak parazitlerine iyi gelen bitkiler bitkisel çözümler hangi doktor bölüm bakar karşı en etkili ilaç sarımsak ne iyi gelir nasıl bulaşır anlaşılır temizlenir atılır düşer giderilir dökülür düşürülür kurtlarına doğal kesin çözüm çare son temizlenir atılır bağırsak parazitlerini temizleme ne temizler ne döker yok etme düşüren bitkiler düşürmek için konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın