Bağırsak iltihabına iyi Gelen Besinler Bitki Çayları

0
1320
Okunma

Çok farklı nedenlerle oluşan bağırsak iltihabı konusunda bu yazımızda sizlere alternatif tedavi yöntemlerini anlatmak istiyorum.

Başka bir yazımızda ise bağırsak iltihabının nedenlerini ve tedavisini daha uzun şekilde anlatacağız. Şimdi bağırsak iltihabına ne iyi gelir bir bakalım.

Bağırsak İltihabına Ne iyi Gelir? Bağırsak iltihabına iyi gelen besinler, meyveler, şifalı bitkiler, bitki çayları, şeyler, antibiyotikler ve otlar mevcuttur. Şimdi ise bağırsak iltihabı için en etkili doğal tedavi ve bitkisel çözüm yöntemlerini sizinle paylaşacağım.

Bu ürünleri bağırsak iltihabı için nasıl kullanmak gerektiğinin sorarsanız şu şekilde sizlere anlatmakta fayda var.

– Kantaron tohumu kaynar suda bırakılır. Demlendikten sonra süzülerek bal ile karıştırılır. Hazırlanan şurup yemeklerden sonra bir su bardağı içilir.

– Keten tohumu kuş üzümü ve bal birlikte dövülerek macun kıvamına gelinceye kadar iyice yoğrulur. Elde edilen macun gül suyu ile sulandırılır ve yemeklerden önce bir çorba kaşığı yenir.

– Kına, zeytinyağı ile karıştırılarak macun kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen şifalı macun tedavi süresince yemeklerden önce bir çorba kaşığı olacak şekilde hastaya yedirilir.

– Havuç ile yapılan meyve suyu ya da şurup, mide ve bağırsak gazları ile kanama ve iltihapları ortadan kaldırmada yardımcı olur.

– Armut, bağırsakları yumuşatırken, Ayva ise bağırsağı kuvvetlendirir ve daha dirençli hale getirir.

– Melisa otu, bağırsaklarda oluşan hastalık sonucunda görülen ağrıları azaltmada yardımcı olur. Bitki çayı olarak hazırlamalısınız.

– Biberiye çayı, mide ve bağırsak rahatsızlıkların da iyileştirici bir etkiye sahiptir. Ayrıca, safra salgısını da artırır ve daha rahat çalışmasını sağlar.

– Keten tohumu havanda ezildikten sonra bal ile karıştırılarak macun kıvamına getirilinceye kadar iyice yoğrulur. Hazırlanan macundan yemeklerden önce bir çorba kaşığı yenilirse bağırsaklarda oluşan iltihaplar kısa sürede yok olur.

BAĞIRSAK İLTİHABI HAKKINDA SORULARINIZI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA ULAŞTIRABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bagirsak-iltihabina-ne-iyi-gelir

Bu yazı bağırsak iltihabına iyi gelen besinler meyveler şifalı bitkiler bitki çayları meyveler şeyler antibiyotikler otlar ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar sarımsak için kür ilaç ne yapılmalı bitkisel çözüm doğal kesin çare son tedavisi ne yemeli ne kadar sürer ne zaman nasıl geçer tedavi edilir anlaşılır kurutulur için diyet karanfil hangi antibiyotik kullanılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın