Bağırsak Gazına Ne iyi Gelir iyi Gelen Besinler

0
752
Okunma

Bu yazımızda sizlere bağırsak gazı için uygulanan bazı alternatif tedavi yöntemleri ve bitkisel çözümler hakkında bilgi vermek istiyorum. Bağırsak gazına iyi gelen besinler, yiyecekler bakalım neler.

Mide ve bağırsak gazı insanlar için farklı anlamlar taşır. Bazı hastalar yemeklerden sonra aşırı şişkinlik şeklinde oluşuma gaz derken, bazı kişiler ise gazı; geğirme ve bağırsak yolu ile makattan çıkan gaz olarak tanımlıyor.

Bağırsak Gazına Ne iyi Gelir? Bağırsak gazını yok etmek için hareket etmek ve beslenmeye dikkat etmek ilk şarttır. Bakalım bağırsak gazının oluşumunu nasıl engelleriz?

– Egzersiz bağırsakları hareketlendirerek bağırsak gazını giderir. Yarım saatlik bir yürüyüş çoğu hastanın rahatlamasını sağlar.

– Masaj sayesinde midenizi ve alt karnınızı rahatlatır, gazın hareketlenerek çıkmasını sağlarsınız.

– Yavaş yiyin, yemeğinizi iyice çiğneyin ve yutmayın. Yavaşlamakta güçlük çekiyorsanız, her lokmadan sonra çatalınızı masaya bırakın.

– Yağlı yiyecekleri ve kızartmaları azaltmaya çalışın. Çoğu zaman şişkinlik, yağlı yiyecekler sonucunda ortaya çıkmaktadır.

– Eczaneden aktif kömür içerikli ilaçlar alabilirsiniz. Kapsül veya tablet şeklinde satılır. Ayrıca probiyotik ilaçlar da bağırsak bakteri dengesini sağlayarak sindirimi düzenler.

Bağırsak Gazına Bitkisel Çözüm: Bağırsak gazına iyi gelen besinleri, yiyecekleri ve bitkileri sizler için derledik.

Nane çayı: Sindirim kanalını rahatlatır, bağırsak hareketlerini canlandırır. Bağırsakta çözülen kaplamalı nane yağı hapları da işe yarar. Papatya çayı da içebilirsiniz.

Kimyon, Anason Tohumu: Bağırsak gazı oluşumunda bir tutam karaman kimyonu tohumu çiğneyin. Bir çay kaşığı anason tohumu da çiğnemek fayda sağlayacaktır.

Rezene, Bal: Bal karıştırdığınız sıcak suya iki yemek kaşığı rezene ekleyerek için.

Limon: Limon, içerdiği B ve C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve proteinler sayesinde midedeki hidroklorik asit üretimini teşvik eder. Ilık suya sıkıldığında en güzel verim alınabilir.

BAĞIRSAK GAZI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAZABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bagirsak-gazina-ne-iyi-gelir

Bu yazı bağırsak gazına iyi gelen ilaç besinler şifalı bitkiler bitki çayları ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm nedir için faydalı bitkiler ne yapılır kullanılan ilaçlar nasıl giderilir çıkarılır çıkar boşaltılır bağırsak gazı giderici ilacı bağırsak gazlarına bitkisel tedavi çözüm bağırsak gazını gidermek için gideren ilaçlar bitkiler ne geçirir önlemek önlemenin yolları giderici çıkarmanın konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın