Bağırsak Enfeksiyonuna iyi Gelen Yiyecekler Besinler

1
781
Okunma

Bağırsak sorunları ve hastalıkları genelde yanlış beslenme ve düzensiz yaşam tarzı neticesinde ortaya çıkar.

Bu yazımızda sizlere özellikle bağırsak enfeksiyonu başta olmak üzere bir çok bağırsak hastalıkları için doğal ve bitkisel çözüm yolları önereceğim.

Bağırsak Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir? Kısa ve önemli nokta atışları ile bağırsak enfeksiyonuna ve diğer bağırsak hastalıklarına iyi gelen yiyecekler, bitkiler, baharatlar, içecekler, şeyler konusunda faydalı bir derleme hazırladım. Umarım işinize yarayacaktır.

– Anason çayı hazmı kolaylaştırır ve bağırsak gazlarını yok eder. Ardıç meyveleri bağırsak gazlarını önler. Armut, bağırsakları yumuşatır. Asma çubuklarından çıkan sıvı bağırsak kanamalarına karşı kullanılır. Bazı yerlerde bu sıvı göz damlası olarak da kullanılır.

– Ayva bağırsağı kuvvetlendirir. Bamya sindirim sistemini düzenler, bağırsakları yumuşatarak kabızlığı önler. Biberiye çayı, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Safra kesesi salgısını çoğaltır. Bira mayası hazımsızlık ve bağırsak zorluklarına karşı etkilidir. Ayrıca bağırsaklarda çürüyen besinlerin oluşturduğu zehirli maddeleri zararsız hale getirir. Bağırsak iltihabına, iyi gelir. İki üç kahve kaşığı bira mayası bir bardak suya karıştırılarak günlük olarak tüketilebilir.

– Fasulye bağırsak temizleyici niteliği ile tanınır. Havuç tohumlarından yapılan şurup, mide ve bağırsak gazlarını, kanamalarını ve iltihaplarını önler. Isırgan otu özü metabolizma rahatsızlıklarının yanı sıra bağırsak, mesane, böbrek, dalak hastalıklarına iyi gelir. Kabak çekirdeği bağırsak kurtlarını düşürücü, zehirli olmayan önemli bir tedavi maddesidir. Büyüklerin 700 gram, küçüklerin ise 400 gram kabak çekirdeğini aç karnına yemeleri gerekmektedir. .

– Kavun bağırsakları yumuşatır. Kekik bağırsak parazitlerine iyi gelir. Kimyon, karın ağrısına, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Lahana çiğ olarak yenildiğinde sindirim sistemi rahatsızlıklarına, bağırsak tıkanıklığına, bağırsak tembelliğine, bağırsak kurtlarına iyi gelir.

– Lavanta çiçeği çayı bağırsak gazlarını yok eder. Melisa bağırsak ağrılarına çok iyi gelir. Nar kabuğu bağırsak kurtları ve solucanları düşürücü etki yapar. Nohut bağırsakları yumuşatır.

– Salep bağırsak tembelliğine iyi gelir. Semizotu bağırsakları yumuşatır. Tarçın ağacı yapraklarından ve kabuklarından elde edilen tarçın yağı bağırsakları düzenler. Hazmı kolaylaştırır, ağrıları dindirir, mide kramplarını giderir. Tarhun otu, limon, elma, incir domates bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir.

Bağırsak Enfeksiyonuna Çözüm: Şimdi de bağırsak enfeksiyonu için iyi gelen; yiyecekler, bitkiler, baharatlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Semizotu: Bağırsak kolonlarını yumuşatır.
Salep: Bağırsaktaki tembelliği giderir.
Nar kabuğu: Bağırsak solucanlarına karşı mücadele eder

Lahana: Çiğ tüketilmiş lahana bağırsakların çalışma hızını artırır,  bağırsak tıkanıklığını giderir.
Kimyon: Mide ve bağırsak hastalıklarına karşı savaşır.
Kekik: Bağırsak parazitlerinin oluşumunu önler.
Ayva: Bağırsak hücrelerinin birleşimini artırır.
Fasulye: Bağırsaktaki toksinleri temizler.

Bamya: Bağırsak sertliklerini giderir ve kabızlığı önler.
Havuç: Havuç suyu bağırsak iltihaplarını kurutur ve enfeksiyonların iyileşmesini sağlar
Isırgan otu: Sindirim sisteminde bulunan organların genel temizliğini yapar.

BAĞIRSAK ENFEKSİYONU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAbagirsak-enfeksiyonuna-ne-iyi-gelir

Bu yazı bağırsak enfeksiyonuna iyi gelen yiyecekler ilaçlar çorbalar ilaç içecekler ne iyi gelir neden olan bakteriler doğal kesin bitkisel çözüm çare son ibrahim saraçoğlu hangi bölüm bakar doktora gidilir için şurup hangi antibiyotik isimleri kür evde tedavi ne yemeli ne kadar sürer sürede geçer nelere yol açar nasıl iyileşir bulaşır teşhis edilir beslenmeli tedavi edilmezse ne olur hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın