Bağırsak Bozukluğuna iyi Gelen Yiyecekler ve Bitkiler

0
1019
Okunma

Bağırsak bozukluğu aslında tek bir rahatsızlık değil, farklı nedenlerle ortaya çıkan ve bağırsakların rahatsızlanarak normalin dışında hızlı veya yavaş çalışması ya da bağırsağın herhangi bir hastalık neticesinde randımanlı çalışmamasıdır.

Bağırsak Nedir? Bağırsak, mide ile anüs arasında kalan kısma denmektedir. Memelilerde ve insanlarda kalın bağırsak ve ince bağırsak olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Şimdi bağırsak bozukluğu olan hastalıklar hakkında kısa kısa bilgiler verelim. Bu problemlerin hepsini sitemizde daha sonra detaylı bir şekilde anlatacağız.

Kolit: İnce bağırsak kısmının bitiminden itibaren son bağırsak kısmına kadar olan yerde, kalın bağırsağın tamamen ya da bir kısmının iltihaplanmasıyla oluşan bir bağırsak hastalığıdır.

Spastik Kolon: Kişilerde sıkıntı, stres, üzüntü gibi çevresel faktörlerden dolayı sinir sistemlerinin belli süre ile bozulması hastalığıdır.

Meckel Çıkmazı: Meckel çıkmazı dediğimiz hastalık ince bağırsak kısmının en son bölümünde bulunan kesenin tıkanması, kanaması veya iltihaplanması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Chron Hastalığı: Chron hastalığı, sindirim kanalı kısımlarında görülen bir iltihap çeşididir. İnce bağırsağın en son kısımlarında veya kalın bağırsak kısmında görülmektedir.

Bağırsak Solucanları: Bağırsak solucanları genel olarak, çocuklarda görülmekle birlikte anal bir kaşında sebebiyet vermekte ve sıkça görülmektedir. Bulaşıcı bir hastalıktır.

Kötü Emilim: İnce bağırsağın emme görevini yerine getirememesi sonucu oluşmaktadır. Emilemeyen besinler, dışkı olarak dışarı atılır.

Bunların dışında bağırsakların çalışma hızı, mantarlar, farklı enfeksiyonlar, iltihaplar ve kurtlar ile çeşitli bağırsak bozuklukları oluşmaktadır. Şimdi bağırsak bozukluğuna iyi gelen şeyleri tanıyalım.

Bağırsak Bozukluğuna Ne iyi Gelir? Bağırsak bozuklukları ve bağırsak hastalıkları için iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri sizler için derledik.

Ada Çayı: Bağırsakta oluşan gazların kesilmesine yardımcı olmaktadır.
Ardıç: Ada çayı gibi bağırsaktaki gaz oluşumlarının kesilmesine yardımcı olur.
Ayva: İshali keserek, bağırsakları kuvvetlendirmektedir. Ayrıca ince bağırsak iltihabını giderir.
Buğday: Kepekli buğday ununu kullandığınız yiyecekleri yemeniz, bağırsaklarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca kabızlığı ve bağırsak kanserini önlemektedir.

Dut: Aç karnına yiyeceğiniz beyaz dut meyvesi bağırsak solucanlarını söktürmede etkilidir.
Hatmi Çiçeği: Bağırsak iltihaplarını gidermede etkilidir.
Havuç: Bağırsak kanamalarını önlerken, bağırsaktaki gaz oluşumunu keser.
İncir: Kabızlığı gidererek, bağırsakları yumuşatır.

Kekik: Bağırsak iltihapların iyileştirmektedir. Ayrıca bağırsak solucanlarının düşürülmesinde etkilidir.
Kuşburnu: Bağırsaklarınızı yumuşatır.
Sarımsak: Bağırsak kanserini önlemede yardımcı olur.
Zencefil: Bağırsaklarda oluşan bozuklukları gidermektedir.
Zeytin: Bağırsak solucanlarının düşürülmesinde etkilidir.

BAĞIRSAK BOZUKLUKLARI VE BAĞIRSAK HASTALIKLARI HAKKINDA DOKTORLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM BIRAKMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

bagirsak-bozukluguna-iyi-gelen-yiyecekler

Bu yazı bağırsak bozukluğuna iyi gelen yiyecekler bitkiler bitki çayları çorba ilaç doğal kesin bitkisel çözüm hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir için okunacak dua ne yapmalı şifalı bitkiler nasıl geçer tedavi edilir ne iyi gelir nedenleri neden olur tedavisi belirtileri bölümü uzmanı nedir nelerdir nasıl anlaşılır teşhis tedavi edilir bağırsak bozukluğunu konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın