Bademcik İltihabına Ne iyi Gelir Doğal Çözüm

0
601
Okunma

Özellikle kış aylarında veya çok soğuk yiyecekler ve içecekler tükettiğimiz zaman karşılaştığımız bir sorun olan bademcik iltihabına karşı çözümler bulmaya çalışacağız bu yazımızda.

İlk olarak bazı doğal ve bitkisel yöntemleri anlatacağım. Daha sonra ise bademcik iltihabına iyi gelen bitkileri paylaşmak istiyorum. Son olarak ise bademcik iltihabı için yapılabilecek gargara yöntemlerini aktaracağım.

– Kekik, okaliptüs, ıhlamur, kuşburnu, ebegümeci, böğürtlen, ada çayı, sinirli ot ve kayışkıran gibi bitkilerin tamamı birer tutam kaynamakta olan 2 litre suyun içine atılır ve 1 saat demlenir. Bu karışımı 1 gün içinde, su yerine içerek tüketmeniz gerekir. Gün içinde her susadığınızda bu karışımı içiniz.

– Ağız içinden kulak çöpü vasıtası ile bademciklere tuz sürerseniz bademcik iltihabı boşaltır.

– Erik yaprağı kaynatılıp suyu ile gargara uygulanabilir.

– 1 bardak kaynar suyun içine 1 kaşık dövülmüş kenevir atılır. 10 dakika bekledikten sonra içilir.

Şimdi ise bademcik iltihabına iyi gelen bitkileri ve kullanım şekillerini anlatmak istiyorum.

Sarımsak: Günde çiğnenerek yenecek 2-3 diş sarımsak bademcik iltihabını gidermek için oldukça faydalı olacaktır. Sarımsak kokusunun önüne geçmek için cacık şeklinde ya da bol maydanozlu ve limonlu bir salatayla birlikte yenilebilir.

Ada çayı: Hazırlayacağınız bir bardak ada çayı ile gün için 3-4 kez gargara yapmak bademcik iltihaplarını gidermeye yardımcı olur.

Kekik: Ada çayı gibi kekik çayı da gün boyunca gargara olarak kullanılabilir. 1 bardak kaynar derecedeki suya 1 çay kaşığı kadar kekik atıp bir-iki dakika demlendirdikten sonra süzerek elde edeceğiniz çayı gargara olarak kullanabilirsiniz.

Şimdi sizlere doğal yöntemler kullanarak yapılacak bazı gargara türleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

1- Sirke ile Gargara: Yarım su bardağını elma sirkesi ile doldurup içerisine bir tatlı kaşığı tuz ve bir tatlı kaşığı karbonat ilave edilir ve karıştırılır. Elde edilen bu karışım ile gargara yapılır. Bu işlem günde birkaç kez tekrarlanır.

2- Ada çayı ve papatya gargarası: Bir su bardağı kaynatılmış su içerisine bir çay kaşığı papatya ile yine bir çay kaşığı ada çayı eklenir ve ılık olana kadar demlenir. Sonra bu su süzülerek gargara yapılır. Aynı işlem günde birkaç yapılabilir. Bu sudan içmek de çok yarar sağlayabilir.

3- Tuz gargarası: bulunduğumuz ortamda imkanlar kısıtlı ise bir çay bardağı ılık su içerisine bir tatlı kaşığı tuz eklenir ve karıştırılır. Bu karşımla gargara yapılır. Bu işlemde günde birkaç tekrarlanabilir.

BADEMCİK İLTİHABI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

bademcik-iltihabina-adacayi

Bu yazı bademcik iltihabına iyi gelen meyveler çaylar ilaçlar bitkiler antibiyotikler içecekler sebze bitkisel çözüm ne iyi gelir ada çayı sarımsak sprey ilaç kür sirke alkol tuzlu su dondurma doğal kesin çözüm çare bitkisel tedavisi nasıl olur bulaşır boşaltılır bademcik iltihabını ne giderir kurutur önlemek geçirir söker iyileştirir temizlenir geçer patlatılır tedavi edilir sökülür konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın