Ayakkabı Vurmasına Ne iyi Gelir Kesin Çözüm

Hayatı boyunca herkesin eminim ki en az bir kere ayakkabısı vurmuştur. Şahsen benim şu an bile ayakkabım vurduğu için parmaklarım sızlıyor.

Artık acılara dayanamadım ve ayakkabı vurmasına ne iyi gelir araştırmaya başladım. Okumakla yetinmedim bunu sizlerle paylaşmak istedim. Eminim şaşıracağınız ve işinize yarayacak pratik bilgiler çıktı ortaya.

Aloe Vera: Aloe veranın iyileştirici gücünü hemen her sağlık sorununda görüyoruz. Aloe vera bitkisinin yaprağını kestikten sonra açığa çıkan jeli ayakkabının vurduğu yere uygulayabilirsiniz. Aloe vera anti enflamatuvar etki gösterir, kızarıklık ve şişkinliğe iyi gelir, yaranın hızlıca iyileşmesini sağlar ve cildi nemlendirir.

Deodorant: Yeni aldığınız bir ayakkabıyı giymeden önce ayağınıza deodorant sıkarsanız ayakkabı ayağınızın etrafında rahatça hareket eder ve su toplamasını önler.

Yumurta: Yumurtanın ayakkabı vurmasına iyi geldiği söylenmektedir. İnce bir tabaka halinde sürerek deneyebilirsiniz.

Diş Macunu: Özellikle tarçın gibi ekstra tat içermeyen diş macunlarını deneyebilirsiniz. Sivilcelerde uygulanan diş macunu ayakkabının vurduğu yere de iyi gelebilir.

Elma Sirkesi: Bir diğer mucize elma sirkesinin de ayakkabı vurmasına iyi geldiği söylenmektedir. Su toplayan yeri elma sirkesine batırarak veya sirkeyi pamuk yardımıyla sürerek yaranın hızlıca iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle su kabarcığı patladıktan sonra uygulandığında enfeksiyonu önler. Biraz acıtabileceğinden kabarcığın etrafına yavaşça uygulayabilirsiniz.

Siyah Çay: Soğutulmuş siyah çay poşetlerini bölgeye uyguladığınızda şişkinliğini alır. Aynı şekilde yeşil çay da tercih edebilirsiniz.

Çay Ağacı Ürünleri: Çay ağacı bitkisinden elde edilen ürünlerin anti bakteriyel özelliğe sahip olduğu bilinmektedir. Bu sayede pek çok kişide işe yarayabilir. Ancak ufak bir bölgede denemekte fayda var. zira bazı kişilerde tahrişe neden olabilir.

Pişik Kremi: Çinko oksit içeren pişik kremlerinin enfeksiyona iyi geldiği ve yara olan yumuşak dokuyu kurutarak çabuk iyileşmesini sağladığı bilgisi yaygındır. Yara olan bölgeye az miktarda uygulayarak deneyebilirsiniz.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

ayakkabi-vurmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı ayakkabı vurmasına kesin çözüm pratik bilgiler ne iyi gelir bant karşı neler yapılır hangi krem iyi gelir ne sürülür nasıl geçer önlenir engellenir tedavi edilir için silikon ne yapmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ayakkabı vurmasına çözüm pratik bilgiler

1 Yorum var Ayakkabı Vurmasına Ne iyi Gelir Kesin Çözüm

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.