Ayakkabı Kokusuna Ne iyi Gelir Kesin Çözüm

0
573
Okunma

Toplum içerisinde ne yazık ki oldukça hatırı sayılır bir kitle ayakkabılarının kokmasından daha doğrusu ayak kokusunun ayakkabıya işlemesi ve ayakkabılarda sürekli rahatsız edici bir koku oluşmasından şikayetçi.

Bu yazıda ayakkabı kokusuna iyi gelen şeyleri derledik. Tamamen bitkisel ve doğal olan bu çözümler ile ayakkabı kokusuna ne iyi gelir sorusuna tam yanıt veriyoruz.

Ayakkabı Kokusuna Ne iyi Gelir? Ayakkabı kokusunu geçirmek ve tamamen yok etmek için sizlere farklı çözüm yolları toparladık. Hepsi de işe yarayan bu yöntemlerde istediğinizi seçebilirsiniz.

Sodyum Bikarbonat: Doğal kimyasal bir element olan sodyum bikarbonat hem lekeleri yok eder hem de nemi ve kokuyu hapseder. Bundan dolayıdır ki ayakkabılardan kötü kokuları atmaya yarayan en iyi çözümlerden biridir.

Peki nasıl kullanacaksınız? Çok kolay; ayakkabılarınızın iç tabanlarına birer yemek kaşığı sodyum bikarbonat koymanız yeterli. İyice dağıtıp gece boyunca bekletin. Sabah kalktığınızda ayakkabılarınız yenilenmiş gibi olacak.

Talk pudrası: Talk pudrası da sodyum bikarbonat gibi bir etkiye sahip. Nemi hapsederek kötü kokuyu yok ediyor. Bu durumda iki seçeneğiniz var. Ayakkabılarınızın içine ya biraz talk pudrası ya da bebek pudrası koyup gece boyunca bekletin.

İkinci seçenek de oldukça kolay ve pratik. Talk pudrasını ayakkabılarınızı giymeden önce ayaklarınıza sürebilirsiniz, böylece pudra ayaklarınızın terlemesini azaltacaktır. Bu da kullanışlı ve etkilidir.

Bakterileri Yok Etmek: Evde her daim bir miktar lavanta ve ada çayı bulundurmak iyidir. Bu iki bitki de kokuları giderme konusunda çok etkilidir. Tek yapmanız gereken şey birkaç yaprak ada çayını ve birkaç lavanta filizini ayakkabılarınızın içine koymaktır. Ardından ayakkabılarınızı balkona çıkartın ki temiz hava da bakterilerin yok olmasına yardımcı olsun.

Portakal, Limon, Greyfurt: Sakın limon, portakal ya da greyfurt kabuklarını çöpe atmayın. Bu kabuklar ayakkabılarınızı içindeki kötü kokuları gidermekte muazzam başarılıdırlar. Bu durumda, her zaman olduğu gibi tavsiyemiz kabukları ayakkabılarınızın içine koyup bir gece bekletmenizdir.

Çay Ağacı Yağı: Dezenfektan özelliği olan yağların arasında şüphesiz ki çay ağacı yağı en iyilerden biri. Hem ayakkabılarda oluşan kötü kokuları yok etmeye yarar hem de ellerimizi dezenfekte etmemize yarayan bir el jeli görevi de görür. Yapılması gereken tek şey haftada iki defa olmak üzere ayakkabılarınızın iç tabanlarında birkaç damla damlatmak.

Ayakkabılarda Hijyeni Korumak: Her gün kapalı ayakkabılar giymemeye özen gösterin. Ayak sağlığınız için kötüdür ve kötü kokuya sebep olur. Eve girdiğinizde ayakkabılarınızı değiştirin ve diğer ayakkabılarınızı da havalandırın.

Ayakkabılarınızın iyi ya da orta kalitede olması mühim değil, bütün ayakkabılar koku tutar. Bu yüzden onları sürekli temiz tutmalıyız. Her gün ayakkabılarınızın dış yüzeylerini fırçalayarak temizleyin, ve içleri için de deterjanlı nemli bir bez kullanabilirsiniz. Nemi ve lekeleri yok etmek için iyice silin.

AYAKKABI KOKUSU HAKKINDA UZMANLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

ayakkabi-kokusuna-ne-iyi-gelir

Bu yazı ayakkabı kokusuna ne iyi gelir çözüm çözümler nasıl giderilir geçer için sprey toz sallama ayakkabı kokusunu ne giderir ne geçirir ne alır engellemek gidermek için ne yapılmalı kokusu giderici bitkisel karbonat kabartma tozu elma sirkesi tuz patates poşet çay pudra gideren sprey ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın