Ayak Tırnağında Morarma Neden Olur

0
1121
Okunma

Bu yazımda sizlere, güzelliğine ve bakımına oldukça dikkat eden hanımların takıntılarından birisi olan tırnak morarması ve tırnaklarda farklı nedenlerle oluşan morluklar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Ayak tırnaklarında morarma genel olarak ciddi bir sağlık sorununa yol açmaz ve gerekli bakımla kısa sürede geçebilir. Ancak morarma yaralanmalar nedeniyle oluştursa bu dönemde ağrıların yaşanması normaldir.

Şimdi dilerseniz ilk önce ayak tırnaklarında morluklar ve morarmalar neden oluşur bunlara bir göz atalım.

Ayak Tırnaklarında Morarma Nedenleri
Travma: En çok görülen morarma nedenlerindendir. Koşu gibi sporsal faaliyetler sırasında tekrarlanan zorlanma neticesinde oluşabilir.

Yaralanma: Bir kaza nedeniyle, ayağınızı sert bir biçimde çarpma sonucu tırnak altında bulunan damarlar çatlayabilir ve morluğa yol açabilir.

Yanlış Ayakkabı Seçimi: Ayakkabının tırnak üzerinde baskı yaratması sonucu morluklar meydana gelebilir.

Uzun Tırnaklar: Ayak tırnaklarının uzun olması ayakkabı giyildiğinde tırnağa baskı yaparak morarmaya neden olabilir.

Tırnak Morarması Tedavisi: Şunu bilmelisiniz ki; tırnakta oluşan morluğun en kısa sürede geçmesi için ilk etapta morluğa neden olan faktörü tam olarak tespit etmek gerekir.

– Bu sorun içsel bir hastalıktan kaynaklanıyorsa tedavi süreci durumla paralel olarak uzun sürer. Bronşit, astım, kalp hastalıkları tırnak morarması nedeni olabilir ve tedavi süreci de uzun soluklu olur.

– Mantar kaynaklı morlukları önlemek için mantar tedavisini destekleyen kremlerle mantar sorunu çözüldüğünde morarmalar da ortadan kalkacaktır.

– Sağlıksız ayakkabı kaynaklı morarmalar doğru ayakkabı seçimiyle hallolur. Bir süre deri ve kaliteli ayakkabı giyerek morarmış tırnak rahatlatılır. Eğer mevsim müsaitse açık ayakkabı tercih edilmelidir.

AYAĞINIZDA OLUŞAN MORLUKLARI EN KISA SÜREDE YOK ETMEK İÇİN YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA ULAŞIN. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

tirnak-morarmasi-ne-anlama-gelir

Bu yazı ayak tırnağında tırnaklarında tırnakta morluk morarmaya moraran morarması için krem ilaç hangi doktora bölüme gidilir bakar morluklara morarmasına ne iyi gelir neden olur sebepleri nedenleri ne anlama gelir nasıl geçer tedavi edilir önlenir yok edilir doğal kesin bitkisel çözüm nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın