Ayak Terlemesine Ne iyi Gelir Ne Yapmalı

0
535
Okunma

Özellikle yaz aylarında hem kadın hem de erkeklerin başına gelebilecek bir durum olan ayak terlemesi bazı zamanlar bizleri zor durumlara düşürmekte ve hayat kalitemizi olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu yazımızda sizlere ayak terlemesine iyi gelen bitkisel çözümleri ve ayak terlemesine ne iyi gelir kısa kısa bunları anlatmak istiyorum.

Ayak Terlemesine Bitkisel Çözüm: Ayak terlemesi için sizlere önerebileceğimiz 3 farklı bitkisel kür var. Şimdi bunları tanıyalım.

Ada Çayı Tedavisi: Bir tencere içerisine su ve onunda içine 1 avuç ada çayı atıp kaynatın. Kaynayan su ılık hale geldikten sonra bir leğene alın ve ayaklarınızı 30 dakika bu leğenin içerisinde bekletin.

Meşe Kabuğu Tedavisi: Bir tencere içine 4 bardak su ve onunda içerisine 1 avuç meşe kabuğu atın ve kaynatın. Kaynayan suyun ılık hale gelmesinden sonra bir leğene alın ve ayaklarınızı 30 dakika bu leğenin içerisinde bekletin.

Sirke Tedavisi: Bir tencereye ceviz kabuklarını ve söğüt yapraklarını atıp ocakta kaynatın. Kaynama işleminden sonra tencereyi ocaktan alın ve içerisine sirke katıp ılınmasını bekleyin. Ilınan karışımı bir leğene dökün ve içine ayaklarınızı sokup , 30 dakika kadar bekletin.

Ayak Terlemesine Ne iyi Gelir? Ayak terlemesi sorunları için iyi gelen bitkiler ve diğer uygulamaları şu şekilde kullanabilirsiniz.

– 1 çay bardağı beyaz ispirto ile 5 damla tentürdiyot bir leğen suya karıştırılır. Bu su ile, ayak altları ovulur.

– Bir çorba kaşığı pudraya 7 damla kekik yağı damlatıp, ayaklarınızı ovun.

– 2 adet limon bir kap dolusu suya sıkılır. Su ile ayaklar iyice ovulur.

– 4 çorba kaşığı talk pudrasına; 2 gram (1 bıçak ucu) permanganat konur. İyice karıştırıldıktan sonra, sabah akşam ayak altlarına sürülür. Bu su ile, ayak altları ovulur.

– Kurutulmuş söğüt yaprağı ve yeşil ceviz kabuğu su içerisinde kaynatıldıktan sonra içerisine biraz sirke karıştırılarak ayaklar yıkanırsa ayak terlemesi sorununu çözebilirsiniz.

– Patatesleri su ile haşladıktan sonra suyu ile ayaklarınızı yıkayarak ayak terlemesi sorununu çözebilirsiniz.

Ayak terlemesinin en bariz nedenlerinden birisi de kalitesiz ayakkabı ve çorap kullanımıdır. Bu doğal yöntemlere ek olarak mutlaka terlemeye engel olacak şekilde ayakkabı ve çorap seçimi yapmalısınız.

AYAK TERLEMESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

ayak-terlemesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı ayak terlemesine iyi gelen bitkiler kremler ne iyi gelir bitkisel kesin çözüm çare son krem ne yapmalı nasıl geçer önlenir engellenir engelleme için sprey ilaç çorap botoks pudra tuzlu su tedavisi ayakkabı sirke durdurmak ayakkabı terlemesinin çözümü limon ayak terlemesini ne önler önlemek önleyen çorap önleyici krem tabanlık konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın