Ayak Şişmesine Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

0
573
Okunma

Ayaklarımız bütün vücudumuzun yükümü taşıyan yegane parçamızdır. Gündelik hayatın zorlukları ve koşuşturması sonucunda ayaklarda şişme ve şişlikler meydana gelebilir.

Bu yazımızda ayak şişmesine iyi gelen şeyleri, bitkisel ve çözümleri sizlere aktarmak istiyorum. Haydi başlayalım, ayak şişmesine ne iyi gelir ve ayak şişlikleri nasıl geçer beraber görelim.

Ayak Şişmesine Ne iyi Gelir? İlk önce ayak şişmesini önlemek için ne gibi önlemler alabiliriz bunları inceleyelim.

Tuzdan Kaçının: Tuzun çok azı sağlık açısından faydalıdır ama fazlası sağlığı tehdit eder. Tuz kilo almaya neden olur ve eklem problemleriyle birlikte ayak şişmesini dolaylı yoldan etkiler.

Sigara: Sigaranın sağlığa verdiği zararların kaç tane olduğu bilinmiyor, verdiği zararlarına arasında ayak şişmesi de vardır. Bundan dolayı en kısa sürede sigarayı bırakmalısınız.

Sıvı Tüketin: Mümkün olduğundan fazla su tüketmeye çalışın.  Su yardımıyla şişliğe neden olan zararlı maddelerin daha kolay şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Magnezyum: Magnezyum eksikliği genelde ayak ağrıları ve ayak şişi ile kendisini gösterir. Günde yaklaşık olarak 350 miligram magnezyum takviyesi yapılabilir.

Masaj: Ayak şişlerine karşı ılık su ile masaj bütün sağlık uzmanları tarafından önerilmektedir, lakin enfeksiyondan dolayı şişlik oluşmuş ise hijyen maksimum düzeyde sağlanmış olması gerekir.

Ayak Şişmesine Doğal Çözüm: Sizlere şimdi Suna Dumankaya tarafından tavsiye edilen bitkisel ve doğal çözümü anlatmak istiyorum.

Yarım kova suya, iki yemek kaşığı deniz tuzu ve bir yemek kaşığı karbonatı koyup karıştırın. Ayaklarınızı bu su içinde 30 dakika bekletin. Daha sonra bir kahve fincanı vazelin ve 8 adet aspirini dövüp karıştırın. Bu karışımı ayaklarınıza bolca sürün.

Son olarak ayaklarınızı nemli gazlı bez ile sarıp üzerine naylon geçirin. Fazla sıkmayın. Bu işlemi haftada iki kez uygulayın. En kısa sürede fayda sağladığını göreceksiniz.

Ayak Şişmesine iyi Gelen Şeyler ve Bitkiler: Ayak şişmesi için tuzlu su, egzersizler ve farklı bitkiler iyi gelmektedir.

Maydanoz: Etkili bir idrar söktürücü olan maydanoz, aynı zamanda çok etkili vitamin ve mineral deposudur. Maydanoz tüketimi ile birlikte enfeksiyon kaynaklı şişlerin iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Karahindiba: Karahindiba su toplamasını engelleyerek şişmenin azalmasını sağlayabilir. Karahindiba çayı şişmenin azalmasına yardımcı olabilir.

Nane: Ayak şişine faydalı olan diğer bitki nanedir. Nanenin ferahlatıcı kokusu ayakların rahatlamasını da sağlar. Naneyi suda iyice kaynatın ve sıcak suda ayaklarınız yıkayın. Daha sonra soğuk nane suyuyla tekrar yıkayın ve arındırın. Nane ayaklarınızı ferahlatacak ve ödem oluşmasına engel olacaktır.

Egzersiz: Doktor tavsiyesi ile yapılacak egzersizler ayaktaki kan akışını hızlandırarak veya düzene sokarak şişmeyi yok edebilir.

Tuzlu Su: Suna Dumankaya tarafından verilen küre ek olarak evde ayaklarınızı tuzlu su ile yıkayarak şişliği yok edebilirsiniz.

AYAK ŞİŞMESİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

ayak-sismesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı ayak şişmesine iyi gelen şeyler krem bitkiler şifalı bitkiler doğal kesin bitkisel çözüm ne iyi gelir tuzlu su iyi gelir mi hangi bitki iyi gelir hangi bölüm bakar doktora gidilir için ilaç ne yapılır ne yapmalıyım ne yapılmalı nasıl geçer giderilir tedavi edilir ayak şişliğine iyi gelen krem buz iyi gelir mi ayak şişmesini ne geçirir ne indirir önlemek engellemek konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın