Ayak Pişiği Nasıl Geçer Ne iyi Gelir Tedavisi

0
4494
Okunma

Ayakta pişik problemi, erkek ve bayanların özellikle yaz aylarında çok sık karşılaştıkları ortak sıkıntılardan biridir.

Ayağın pişik olmasına kullanılan ayakkabı, parmak arası terlik ve ayağın sağlık durumu tetikleyici etkenler olarak görülür.

Ayakların ve parmak arası bölgesinin sürekli nemli ve havasız kalması pişik sorununa yol açan en büyük etkendir. Ayakta pişik oluşumu, kokuya ve pişik oluşan bölgelerde su toplanmasına neden olabilir. Kişinin ayak bakımına çok dikkat etmesi tavsiye edilmekle birlikte, bitkisel çözüm yöntemleri uygulanabilir.

Ayak Pişiği Nasıl Geçer? Ayakta oluşan pişikler için sizlere hem tıbbi tedavileri hem de bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

– Cildin tahriş olmasına neden olan bu durum kişinin çok acı yaşamasına yol açmaktadır. Bölgenin her gün ılık su ile yıkanıp temiz bir havluyla kurulanması gerekir.

– Her gün bölgeye verilen saatler içerisinde pişik kremi sürülmelidir. Bu krem pişiğin mantar hastalığına yol açmaması ve bölgeye dağılmasını önleyip, kişinin rahatlamasını sağlayacaktır.

– Eğer ayak parmağı arasında beyaz sulu kabarcıklar bulunuyor ise bölgenin hava alması için ayaklar açıkta bekletilmelidir.

– Çorap veya ayağı sıkacak ayakkabı belli bir süre kullanılmamalıdır. Aksi halde ayak parmağı arasında bulunan pişik dağılabilir.

– Ayak parmağının arasına ufak pamuklar yerleştirilebilir. Eğer bu acı veriyor ise bunun yerine ayak parmaklarının hava almasını sağlanabilir.

– Bakterilere karşı savunma özelliği olan ilaçlar ile bölgenin tedavisi yapılmalıdır. Eğer deri de doku reaksiyonu var ise doktorunuz kortizon içeren kremler önerebilir. Bu bölgenin çabuk toparlamasını ağlayacaktır ve iyileşme sürecini de hızlandırıcı etkisi vardır.

– Saf zeytin yağını bir pamuğa damlatıp ayak parmağı arası pişiği silinebilir. Böylelikle yanma ve acı hissini giderecektir. Aynı zamanda zeytinyağının içerisinde bulunan etken maddeler iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

– Bölgeye doktor kontrolünün ardından uygun içerikli kremler önerilebilir. Bu genelde pişik olan bölgenin durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Ayak parmağı arasına pudra sürülmesi bölgenin rahatlamasını sağlayabilir.

– Pişik probleminin oluşmaması veya oluşsa bile en kısa sürede yok olması için kişisel hijyenin çok önemli olduğunu unutmayın.

AYAK PİŞİĞİ KONUSUNDA UZMANLARA DANIŞMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

parmak-arasi-pisiklerine-ne-iyi-gelir

Bu yazı ayak pişiğine ne iyi gelir parmak arası pişiklere için ne yapmalı ne yapılır ayak altı pişik nasıl geçer ayakta tedavisi bitkisel doğal kesin çözüm iyi gelen şeyler bitkiler için krem merhem hangi doktor bölüm bakar hangi ilaç kullanılır parmak arası pişik kremi ayak pişiğini ne keser yok eder giderir geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ayak pişiğine ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın